Iluminaci…..

Temat iluminatów jest ciekawy, każdy się głowi kim są owi sławni iluminaci. Oto co pisze o nich wikipedia:


Zakon Iluminatów (od łacińskiego illuminatus – oświecony, l. mn. illuminati) – termin niejednoznaczny, gdyż w ciągu dziejów istniało kilka struktur używających tej nazwy. Do najbardziej znanych należeli:
Poza tym można wskazać na:

Jak widać iluminaci to oświeceni. Z tej definicji pokazane jest, że zakonów iluminatów było kilka. Jednak moim zdaniem takowych zakonów iluminatów w historii było więcej. Iluminatami są chociażby masoni, gdyż oni tak samo są stopniowo oświecani. O iluminacji pisałem tutaj w moim poście na forum zbawienie:


Re: Reptylianie – ludzie gady.
Pisanie by Cyryl on 7th Listopad 2017, 20:06
 
 
Henryk dał śmiałą hipotezę na temat tego, że ludzie władzy to w rzeczywistości ciała kontrolowane przez upadłe anioły.

Moim zdaniem temat jest rozwojowy. Otóż zadajmy sobie pytanie kim są iluminaci??

Oto ich definicja:

wikipedia napisał:Zakon Iluminatów (od łacińskiegoilluminatus – oświecony, l. mn. illuminati) – termin niejednoznaczny, gdyż w ciągu dziejów istniało kilka struktur używających tej nazwy. 

Otóż kto stworzył pierwszy zakon illuminatów???

Paweł:

List do Hebrajczyków 10 napisał:(32) Przypomnijcie sobie dni poprzednie, kiedy po swym oświeceniu wytrwaliście w licznych zmaganiach z utrapieniami,

Sam Paweł przyznał, że sam został przez swojego Chrystusa oświecony:

Dzieje Ap 9 napisał:(3) I stało się w czasie drogi, że gdy się zbliżał do Damaszku, olśniła go nagle światłość z nieba,
Dz. Ap. 22 napisał:
(6) A gdy byłem w drodze i zbliżałem się do Damszku, stało się koło południa, że nagle olśniła mnie wielka światłość z nieba,
Dz. Ap 13 napisał:(13) Ujrzałem, o królu, w południe w czasie drogi światłość z nieba, jaśniejszą nad blask słoneczny, która olśniła mnie i tych, którzy jechali ze mną;

Zobaczmy Paweł był pierwszym iluminatem. Potem sam stworzył zakon iluminatów.
Zauważmy jedno, o swoich iluminatach Paweł pisze w liście do Hebrajczyków, a przecież ten list:

https://cyryl27.wordpress.com/2016/07/02/klamstwo-pawla-nr-9-czyli-moja-analiza-rozdz-13-listu-do-hebrajczykow/

W tym artykule pokazałem jak Paweł mówi jasno, że wielu z uczniów Pawła nie zdawało sobie sprawy, że gościło upadłych aniołów.

I w liście do Hebrajczyków Paweł pisze, że jego uczniowie zostali oświeceni czyli stali się iluminatami. A na czym polegała iluminacja:

https://cyryl27.wordpress.com/2016/08/27/klamstwo-pawla-nr-10-czyli-dary-ducha-zacheta-pawla-do-zaproszenia-do-siebie-demonow/

Na przyjęciu t.z.w. „darów ducha” czyli zaproszenia do swojego serca demonów.

Demony jak wiadomo przejmują w różnym stopniu kontrolę nad naszym ciałem. Dzięki czemu iluminat Pawła zyskuje jakieś zdolności (wróżenie, mówienie językami czy inne zdolności) jednak jego dusza dostaje uszczerbku na duszy. 

A zatem w zamian za jakąś władzę nad światem (a nowe zdolności to w końcu powiększenie władzy nad światem czy innymi ludźmi np. wróżka ma mnóstwo wyznawców i klientów) ktoś doznaje szkody na swojej duszy, gdyż demon w ciele ludzkim rani w jakiś sposób duszę.

O tym mówi sam Isus:

Mat 16 napisał:(26) Albowiem cóż pomoże człowiekowi, choćby cały świat pozyskał, a na duszy swej szkodę poniósł? Albo co da człowiekowi w zamian za duszę swoją?

Jak zatem widać Isus mówi jasno, na czym polega iluminacja jest to zainfekowanie ciała przez demona.

W przypadku obecnych iluminatów to zapewne jak upadły anioł przejmuje ciało to dusze ludzka z ciała musi być usunięta aby upadły anioł mógł te ciało całkowicie kontrolować. Zapewne wcześniej ową duszę osłabiał jakiś demon zaś dany człowiek który zdecydował się na iluminacje podpisał cyrograf za uzyskanie władzy. 

Gdzie takie dusze się mogą podziać skoro ich ciało opanował upadły anioł??? Zapewne w miejscu więzienia upadłych aniołów czyli otchłani:

Ap 20 napisał:(13) I wydało morze umarłych, którzy w nim się znajdowali, również śmierć i Hades wydały umarłych, którzy w nich się znajdowali, i byli osądzeni, każdy według uczynków swoich.
(14) I śmierć, i Hades zostały wrzucone do jeziora ognistego; owo jezioro ogniste, to druga śmierć.

Zauważmy śmierć, morze oraz Hades czyli otchłań wydają swoich umarłych. Co to może oznaczać???

Jak wiadomo zwykli ludzie umierają czyli są we władaniu śmierci. Inni giną na morzu. Jednak dlaczego umarłych wydaje Hades czyli Otchłań???

Ponieważ zapewne są tam demony (czyli dusze gigantów) oraz dusze umarłych iluminatów których ciała przejęli upadli aniołowie. 

Co jeszcze ciekawe do kogo kierował swoje słowa Isus???

Jana 8 napisał:(41) Wy spełniacie uczynki swojego ojca. Na to mu rzekli: My nie jesteśmy zrodzeni z nierządu; mamy jednego Ojca, Boga.
(42) Rzekł im Isus: Gdyby Bóg był waszym Ojcem, miłowalibyście mnie, Ja bowiem wyszedłem od Boga i oto jestem. Albowiem nie sam od siebie przyszedłem, lecz On mnie posłał.
(43) Dlaczego mowy mojej nie pojmujecie? Dlatego, że nie potraficie słuchać słowa mojego.
(44) Ojcem waszym jest diabeł i chcecie postępować według pożądliwości ojca waszego. On był mężobójcą od początku i w prawdzie nie wytrwał, bo w nim nie ma prawdy. Gdy mówi kłamstwo, mówi od siebie, bo jest kłamcą i ojcem kłamstwa.

Zauważmy jedno, dlaczego faryzeusze stwierdzili, że nie są zrodzeni z nierządu i powiedzieli, że mają Ojca Boga????

To nie ma sensu. Przecież matki faryzeuszów nie były nierządnicami. Tu chodziło o coś innego. Faryzeusze tak naprawdę w sporej większości byli zapewne upadłymi aniołami które zajmowali ciała faryzeuszów. Te słowa o to, ze nie są oni z nierządu znaczą raczej tyle, ze nie są oni stworzeni na skutek seksu ale raczej pochodzą z nieba.  Dlatego oni się wygadali, że nie pochodzą od kobiet ale są stworzeni przez Boga czyli są tak naprawdę aniołami. A na to Isus powiedział, że oni są tak naprawdę dziećmi diabła ponieważ tak jak diabeł kłamią i mordują ludzi. Przecież ciała faryzeuszy oraz ich dusze były martwe przez ich kłamstwa i obietnice władzy nad światem. 

Tak naprawdę wśród faryzeuszy byli iluminaci czyli upadłe anioły które zajmowały ciała ludzkie. Dlatego Paweł w listach do Hebrajczyków czyli w listach do faryzeuszy pisał:

Hebr 13 napisał:(2) Gościnności nie zapominajcie; przez nią bowiem niektórzy, nie wiedząc o tym, aniołów gościli.

Rozumiecie Paweł opisywał sytuacje w których jedni faryzeuszy gościli innych faryzeuszów i nie wiedzieli, ze tak naprawdę gościli iluminatów czyli upadłe anioły w ciałach ludzkich. 

Teraz rozumiecie kim są tak naprawdę iluminaci i że, o nich mówił Paweł a ostrzegał przed nimi Isus!!!!


Tutaj popełniłem błąd Paweł nie założył pierwszego zakonu iluminatów. Pierwszy zakon iluminatów założył szatan wąż w Edenie a jego iluminowanymi czyli „oświeconymi” (czy raczej oślepionymi) byli Adam i Ewa.

(1) A wąż był chytrzejszy niż wszystkie dzikie zwierzęta, które uczynił Pan Bóg. I rzekł do kobiety: Czy rzeczywiście Bóg powiedział: Nie ze wszystkich drzew ogrodu wolno wam jeść?

(2) A kobieta odpowiedziała wężowi: Możemy jeść owoce z drzew ogrodu,

(3) Tylko o owocu drzewa, które jest w środku ogrodu, rzekł Bóg: Nie wolno wam z niego jeść ani się go dotykać, abyście nie umarli.

(4) Na to rzekł wąż do kobiety: Na pewno nie umrzecie,

(5) Lecz Bóg wie, że gdy tylko zjecie z niego, otworzą się wam oczy i będziecie jak Bóg, znający dobro i zło.

(6) A gdy kobieta zobaczyła, że drzewo to ma owoce dobre do jedzenia i że były miłe dla oczu, i godne pożądania dla zdobycia mądrości, zerwała z niego owoc i jadła. Dała też mężowi swemu, który był z nią, i on też jadł.

(7) Wtedy otworzyły się oczy im obojgu i poznali, że są nadzy. Spletli więc liście figowe i zrobili sobie przepaski.

(8) A gdy usłyszeli szelest Pana Boga przechadzającego się po ogrodzie w powiewie dziennym, skrył się Adam z żoną swoją przed Panem Bogiem wśród drzew ogrodu. Rodz. 3


Zobaczmy na czym polega iluminacja??? Na zaproponowaniu człowiekowi a nawet aniołom przez diabła wyjawienie jakiejś tajemnej wiedzy. Dzięki tej wiedzy ludzie czy anioły mają zdobyć władzę nad światem i stać się równym Bogu.  Zobaczmy w jaki sposób szatan „oświecił” Adama i Ewę dał im do zrozumienia, ze dzięki zjedzeniu owego owocu na pewno nie umrą ale zdobędą wiedzę dzięki której staną się jak Bóg.

Zauważmy jedno inny zakon iluminatów jezuici jak rekrutują swoich członków???


„Ze wszystkich metod, jakie znam, aby pociągnąć ludzi za sobą, najbardziej efektywna jest „Tajemnica”. Żądza jej poznania jest dla umysłu nie do odparcia” 
Adam Weishaupt Jezuita, prof. prawa kanonicznego na uniwersytecie Ingolstadt w Bawarii. Twórca Iluminati oraz Jakobinizmu, architekt rewolucji francuskiej 1789 – 99. 


Zauważmy jezuici do iluminacji tak samo używają zachęty w postaci dania swoim członkom jakieś tajemnej wiedzy dzięki której zdobędą władzę nad światem i staną się niczym Bóg.

Księga Henocha pokazuje jasno, że szatan nawet aniołów zwiódł i stali się oni iluminatami – czyli oświeconymi przez szatana Lucyfera – gdyż stąpili oni na ziemię aby płodzić z kobietami potomstwo czyli gigantów:


5 Odpowiedział mi: „Są one przygotowane dla zastępów Azazela, aby je wziąć i wrzucić do głębin piekła. Zgodnie z poleceniem Pana Duchów czeluść ich zostanie przykryta chropowatymi kamieniami.

6 W owym wielkim dniu Michał, Gabriel, Rafał i Panuel (Fanuel) pochwycą ich i wrzucą do płonącego pieca, aby Pan Duchów mógł wziąć pomstę na nich za ich niegodziwość, za to, że ulegli Szatanowi i sprowadzili na manowce mieszkańców ziemi. Hen 54


Jak widać iluminatami stali się nawet aniołowie.

 

Sam Isus jasno powiedział co chcą uzyskać iluminaci i jakim kosztem się to dzieje:


Mat 16 napisał:(26) Albowiem cóż pomoże człowiekowi, choćby cały świat pozyskał, a na duszy swej szkodę poniósł? Albo co da człowiekowi w zamian za duszę swoją?


 

Ja widać ludzie zyskują władze ale tracą duszę czyli życie wieczne w przyszłym królestwie Bożym. Tak samo czynią to aniołowie którzy dali się zwieść szatanowi czy Adam i Ewa którzy w zamian za zdobycie wiedzy o dobru i złu stracili życie wieczne.

Z naszego punktu widzenia iluminacja to tak naprawdę oślepienie, które prowadzi do śmierci. I o tym mówi wielokrotnie sam Isus:

 


(14) Zostawcie ich! Ślepi są przewodnikami ślepych, a jeśli ślepy ślepego prowadzi, obaj w dół wpadną. Mat 15


Jak widać iluminacja prowadzi do śmierci.


(44) Ojcem waszym jest diabeł i chcecie postępować według pożądliwości ojca waszego. On był mężobójcą od początku i w prawdzie nie wytrwał, bo w nim nie ma prawdy. Gdy mówi kłamstwo, mówi od siebie, bo jest kłamcą i ojcem kłamstwa. Jana 8


 

Zobaczcie diabeł przez kłamstwo – które polega na tym, że dzięki wiedzy nie umrzemy ale zyskamy władze i wiedzę niczym Bóg – zabija zarówno ludzi jak i anioły.

 

A teraz sprawa najciekawsza. Otóż zobaczmy ewangelie Mateusza:


(18) A Isus przystąpiwszy, rzekł do nich te słowa: Dana mi jest wszelka moc na niebie i na ziemi.

(19) Idźcie tedy i czyńcie uczniami wszystkie narody, chrzcząc je w imię moje,

(20) Ucząc je przestrzegać wszystkiego, co wam przykazałem. A oto Ja jestem z wami po wszystkie dni aż do skończenia świata. Mat 28

 

Czy tutaj Isus obiecuje tym których uczniowie uczynią uczniami jakieś nadludzkie moce czy niezwykły szybki zdobędą tajemną wiedzę??? Nie.

 

A oto pierwsze ewangelia jaką dał Marek (ewangelia ta jako pierwsza była odpowiedzą na ewangelie Mateusza) uczeń Pawła czyli pierwsza ewangelia Pawła:


(14) Na koniec ukazał się jedenastu uczniom, gdy siedzieli u stołu, i ganił ich niewiarę i zatwardziałość serca, że nie uwierzyli tym, którzy go widzieli zmartwychwskrzeszonego.

(15) I rzekł im: Idąc na cały świat, głoście ewangelię wszystkiemu stworzeniu.

(16) Kto uwierzy i ochrzczony zostanie, będzie zbawiony, ale kto nie uwierzy, będzie potępiony.

(17) A takie znaki będą towarzyszyły tym, którzy uwierzyli: w imieniu moim demony wyganiać będą. nowymi językami mówić będą,

(18) Węże brać będą, a choćby coś trującego wypili, nie zaszkodzi im. Na chorych ręce kłaść będą, a ci wyzdrowieją.

(19) A gdy Pan Isus to do nich powiedział, został wzięty w górę do nieba i usiadł po prawicy Boga.

(20) Oni zaś poszli i wszędzie kazali, a Pan im pomagał i potwierdzał ich słowo znakami, które mu towarzyszyły. Marek 16


Otóż tutaj mamy obietnicę od Chrystusa Pawła ogromnej władzy i wiedzy dzięki procesowi iluminacji. Paweł wielokrotnie mówił, że w jego zborach był proces iluminacji w którym osoby miały takowe zdolności jak wróżenie (prorokowanie), mówienie językami, władza nad emonami o czym pisałem tutaj:

https://cyryl27.wordpress.com/2016/08/27/klamstwo-pawla-nr-10-czyli-dary-ducha-zacheta-pawla-do-zaproszenia-do-siebie-demonow/

Iluminacji czyli przyjmowania do siebie demona który daje osobie ogromną władzę ale w ten sposób ten człowiek ponosi szkodę na duszy.

Co ciekawe Łukasz także pisał o procesie iluminacji w swoich dziełach czyli ewangelii łukasza tutaj:


(48) Wy jesteście świadkami tego.

(49) A oto Ja zsyłam na was obietnicę mojego Ojca. Wy zaś pozostańcie w mieście, aż zostaniecie przyobleczeni mocą z wysokości.

(50) I wywiódł ich aż do Betanii, a podniósłszy ręce swoje, błogosławił ich.

(51) I stało się, gdy ich błogosławił, że rozstał się z nimi.

(52) A oni wrócili do Jerozolimy z wielką radością.

(53) I byli zawsze w świątyni, chwaląc Boga. łuk 24


Tutaj jest znowu obietnica wielkiej mocy. Proces dostania owej mocy i wiedzy pozaziemskiej Łukasz opisuje w swoim dziele Dzieje Apostolskie tutaj:


 

(1) A gdy nadszedł dzień Zielonych Świąt, byli wszyscy razem na jednym miejscu.

(2) I powstał nagle z nieba szum, jakby wiejącego gwałtownego wiatru, i napełnił cały dom, gdzie siedzieli.

(3) I ukazały się im języki jakby z ognia, które się rozdzieliły i usiadły na każdym z nich.

(4) I napełnieni zostali wszyscy Duchem Świętym, i zaczęli mówić innymi językami, tak jak im Duch poddawał.

(5) A przebywali w Jerozolimie Żydzi, mężowie nabożni, spośród wszystkich ludów, jakie są pod niebem;

(6) Gdy więc powstał ten szum, zgromadził się tłum i zatrwożył się, bo każdy słyszał ich mówiących w swoim języku.

(7) I zdumieli się, i dziwili, mówiąc: Czyż oto wszyscy ci, którzy mówią, nie są Galilejczykami

(8) Jakże więc to jest, że słyszymy, każdy z nas, swój własny język, w którym urodziliśmy się?

(9) Partowie i Medowie, i Elamici, i mieszkańcy Mezopotamii, Judei i Kapadocji, Pontu i Azji,

(10) Frygii i Pamfilii, Egiptu i części Libii, położonej obok Cyreny, i przychodnie rzymscy,

(11) Zarówno Żydzi jak prozelici, Kreteńczycy i Arabowie – słyszymy ich, jak w naszych językach głoszą wielkie dzieła Boże. Dz. Ap 2


Zobaczmy Łukasz czarownik opisuje dokładnie proces iluminacji czyli dostania jakiegoś oświecenia dzięki któremu dana osoba zyskuje ogromną władzę.

Co ciekawe w ewangelii Jana tutaj

gdzie opisane są ostanie chwile Isusa z uczniami nie ma mowy o tym, że Isus obiecuje swoim uczniom ogromną moc czy władzę. Te obietnice są tylko w ewangeliach uczniów Pawła czyli Marka i Łukasza.

 

A teraz zobaczmy chrześcijaństwo Pawłowe w którym chrześcijanie gonią za tym aby mieć władzę nad demona, wiernymi, mówić językami czy prorokować…. zobaczmy iluminaci to tak naprawdę najbardziej powszechny zakon na świecie należą do niego zarówno masa ludzi jak i sporo aniołów wszyscy oślepieni przez szatana…

Reklamy

23 uwagi do wpisu “Iluminaci…..

 1. Nathanielski

  Paweł, Barnaba, Łukasz = aniołowie
  Odrzuca mnie trochę od Detektywa z powodu Pawła, Illuminati i wrzucania wszystkiego na półkę rock itd. no ale trudno
  http://detektywprawdy.pl/2017/11/16/jim-caviezel-zagra-w-nadchodzacym-filmie-biblijnym-pawel-apostol-chrystusa/
  Tak się zastaniam czy nie jest odpowiedź na zarzuty wobec Sawła oraz kolejne pranie mózgu aby masy uwierzyły w Sawła jako zbawiciela. Reżyser Andrew Hyatt niewiele mi mówi, może jakiś zagorzały Pawłościanim albo zlecono mu film o gnębicielu Jakuba, Piotra i Jana. Nie wiem.
  Saul nie głosił nauk Mesjasza a Łukasza, Łukasz i Marcjon zaś głosili Ewangelię Pawła posiłkując się Ewangelią Marka a w zasadzie on udoskonalił Marka. Marek przerobił Mateusza ponieważ jest krótsza i pozbawiona sensu.
  Ogólnie rządzi KRK oraz Lewizna a alternatywą jest Protestantyzm/Ponowne narodzenie oraz Prawica. Protestanci nauczają że Jezus był Protestantem, że apostołowie zakładali zbory oczywiście protestanckie a KRK zmienił to i owo. Po owocach ojców Protestantyzmu (Luter, Kalwin, Zwingli, Augustyn, Saweł) widać że jest to kolejna religia mająca na celu odciąganie ludzi od Boga i krytycznego (niezależnego) myślenia.
  O Iluminacji (oświeceniu) nauczali oni wszyscy szczególnie grupa Pawła.
  List Do Hebrajczyków.. Pytanie kto napisał i do kogo jeżeli Hebrajczycy to ogółnie alternatywna nazwa dla Izraelitów albo dla ludzi używająca języka Hebrajskiego czy raczej tego który jest nazywany niesłusznie Hebrajskim. Są dwa jezyki Hebrajskie, jeden to Starohebrajski czyli oryginalny język ST a drugi to przeróbka Mojżeszowego, Aramejskiego itd.
  Cały 11 rozdział wbija nam do głowy że najważniejsza jest WIARA! Czyli znowu autor pierze nam mózgi.
  http://www.bibliamesjanska.com/Hbr/11.html
  Wątpie żeby autorem tego listu był Paweł, jestem zdanie że autorem tych wszystkich listów było więcej osób czyli koleś którego nazywamy dzisiaj Pawłem, Łukaszem, Barnabą, Markiem, Tytusem itd. –grupa gnostyków. Stawiam że autorem jest albo Łukasz albo Barnaba ale tego nie możemy być pewni, jeżeli Łukasz znał przykazania ST to jeszcze gorzej dla nich ponieważ świadomie kłamali.

  Alternatywne Media mówią że istnieje jakaś sekta Illuminati i wszystko to oni. Jest to określenie nieprecyzyjne i nie mówi kto jest kim czyli zwala się winę na fikcyjną organizację. Ale jeśli zamienimy Illuminati na oświeconych, wtajemniczonych… wszystko staje się logiczne, że chodzi o ludzi wtajemniczonych w okultyzm, oświeconych ciemnością, pieniędzmi, władzą (kontrolowaniem motłochu). Do grupy Alumbrados należał Inigo Loyola, a więc był wtajemniczonym. Jego imię nadane mu ku czci Ignacego Antiocheńskiego, którego listy zamieściłem na blogu,. Również wychwalał Pawła.
  Pierwszymi Oświęconymi byli aniołowie: Semjaza, Penemue, Azazel, Hermes itd. A ich wyznawcy wierzą że jak uwierzą w nich to dostaną jakieś fajne super moce które obiecywał Paweł. Oni ufają bezgranicznie diabłom, za nic! A Bóg pragnie ludzi świadomych, abyśmy wiedzieli co Stwórca od nas wymaga.
  Co najciekawsze, najwięcej rzekomych przyjaciół przybywa do Słowian, a głównie do Polaków i Rosjan czyli moim zdaniem jest to dowód że Efrem i Manasses to przede wszystkim my.
  Słowianie czyli Lahestan (Polska+Czechy+Słowacja) , Ruś (Rosja+Ukraina+Białoruś), była Jugosławia.
  Ruś była nazywa również: Ruthenią oraz Roksolanią od plemienia Roksolanów.
  Nic dziwnego że podburza się nas między sobą, jeżeli plemion było 12 to niemożliwe aby Izraelici byli tylko jednym jedynym narodem. Czesi to także Polacy ale z większym odsetkiem Celtów, Niemców itp., kraj zateizowany. Niewiele wielu o pozostałych narodach Słowiańskich, praktycznie nic poza tym że żyją. Słowianie Południowy to temat na osobny dział, czyli Serbowie, Harwaci i Bułgarzy. Same nazwy pokazują kim oni są!  szczególnie Chorwaci używający greckiej transliteracji słowa Hebrajskiego używanego w ST oraz w Objawieniu Jana.

  Polubione przez 1 osoba

 2. Bartek

  Brawo Bracie Prościej się Tego nie dalo ująć

  Jedyna Prawda pochodzi od Naszego Boga. Jego Prawo jest Jasne i Święte a Słowa Proste i Przejrzyste im więcej ideologii i filozofii w stylu Pawła tym więcej ludzi zwiedzonych . Oby więcej takich artykułów skierowanych do Naszego Narodu

  Niech Bojaźń Boga Nieba będzie z Nami i Wolajmy do Naszego Boga o Wybawienie a wysłucha napewno jak kiedyś w Egipcie i uswieci Swoje Imię przed Narodami i wszyscy poznają Kto jest Tu Prawdziwym Bogiem gdy ich Swiatynie i „wyzyny” legna w gruzach . Niech Bóg będzie Z Nami

  Polubione przez 2 ludzi

  1. czarek.m87@wp.pl

   Widzę, że prawo przysłoniło wam oczy, oczywiście Paweł przestrzegał, ale wy go wyrzucacie.
   A co powiecie na taki przepis?
   z Powt. 13 rozdział. Polecam uważną lekturę – jest tego więcej od 6 rozdziału, naprawdę polecam 😉

   „Wszystko, co ja wam powiedziałem, starannie wypełniajcie. Nic do tego nie będziesz dodawał ani niczego od tego nie ujmiesz.
   Jeśliby powstał pośród ciebie PROROK albo ten, kto ma sny, i zapowiedziałby ci znak albo cud,
   I potem nastąpiłby ten znak albo cud, o którym ci powiedział, i namawiałby cię: Pójdźmy za innymi bogami, których nie znasz, i służmy im, itd., itd…

   Jeśli Jezus wypełnił całe prawo i „wykonało się”, to czy ten przepis też należy brać pod uwagę, czy możemy go sobie wywalić z naszych biblii, jak wszystko inne, co nam nie pasuje.

   Jan. 16:12
   Mam wam jeszcze wiele do powiedzenia, ale teraz znieść nie możecie;

   A czy już teraz po 2000 lat możecie już znieść pewne rzeczy, czy dalej jeszcze macie zasłonę Mojżesza na oczach.

   Jan. 8;17
   A przecież W ZAKONIE WASZYM!!! jest napisane, że świadectwu dwóch ludzi jest wiarygodne.
   Jan. 10;8
   WSZYSCY!!!, ilu przede mną przyszło, to złodzieje i zbójcy, lecz owce nie słuchały ich.
   Jan. 10;34
   Odpowiedział im Jezus: Czyż w zakonie WASZYM!!! nie jest napisane: Ja rzekłem: Bogami jesteście?

   Mamy czarno na białym, że nie nazywał swoim Ojcem tego, którego Wy nazywacie swoim bogiem.

   Jeżeli chcesz wierzyć w starotestamentowego boga okrutnika i jego tzw. jasne prawo, to niestety ale musisz wyprzeć się Chrystusa, który wyraźnie mówi o innym bogu, swoim Ojcu, który jest w niebie.
   Wpadliście w pułapkę kochani.

   Polubienie

   1. Czarek wybacz…. ale twoje dywagacje mnie nie interesują.

    Na podstawie kilku wersów snujesz swoje dywagacje i żądasz aby zostały one uznane przeze mnie za prawdy objawione.

    Nie chce mi się do tego odnosić ponieważ to będzie dla mnie zwykłą stratą czasu…

    Pozdrawiam mimo wszystko i życzę abyś cenił bardziej czas nie tylko mój ale także innych czy też swój.

    Polubienie

 3. TakSeMyśle

  Zastanawiam się czy nie jestem czasem iluminatem wierząc w to co napisał Jan na początku swojej relacji o Chrystusie.
  W nim było życie, a życie było światłością ludzi.
  A światłość świeci w ciemności, lecz ciemność jej nie przemogła.
  Ten przyszedł na świadectwo, aby zaświadczyć o światłości…
  Nie był on światłością, lecz miał zaświadczyć o światłości.

  Strasznie dużo tej światłości u Jana.
  Może tu chodzi o jakąś inną światłość, która nie oświeca i przez którą nie stajemy się oświeceni?

  Obawiam się jeszcze gorszego, jestem chyba gnostykiem bo dążę do poznania prawdy, wiedzy o Bogu.

  A może to zły obrzydził chrześcijanom terminy gnoza i oświecenie, aby trzymając się od nich z daleka tkwili w jego kłamstwach nie poznając prawdy?

  Polubienie

  1. Chyba nic nie rozumiesz z nauk Isusa.

   U Boga i jego Syna oświecenie następuje przez wypełnianie prawa przez uczynki oto co pisze w księdze Henocha:

   „10 Ludzie bowiem nie zostali stworzeni po to, aby wzmacniali swoją wiarę piórem i atramentem.” Hen 69

   Tymczasem wg Pawła wiara ma być wzmacnianie właśnie przez pióro i atrament czyli tylko przez wysłuchanie pewnych nauk i przyjęcie za zbawiciela Chrystusa.

   Natomiast Isus jasno nauczał, że t.z.w. oświecenie, następować może tylko przez wypełnianie prawa Boga. Paweł twierdził coś skrajnie przeciwnego oświecenie nie następuje przez wypełnianie prawa.

   Uczeń Isus Jakub mówi jasno, ze wiara bez uczynków jest martwa czyli nie istnieje.

   Natomiast w Edenie ludzie uwierzyli wężowi – diabłu który nie uczynił nic i nie dał w postaci uczynków podstawy do wiary w jego słowa. Tymczasem ludzie przestali wierzyć Bogu, który stwarzając cały świat dał mocne dowody na prawdziwość swoich słów.

   Czyli jak widać gnoza i oświecenie to szatańska ściema i żeglarka wersetami z Biblii. Nie pojmujesz głównego przesłania Biblii.

   Polubienie

 4. TakSeMyśl

  Zauważyłem ciekawą prawidłowość:
  mianowicie, że niemal wszystkie strony, fora i blogi o tematyce chrześcijańskiej kurczowo trzymają się bogu ducha winnego Mojżesza. No tak tam się dają nastraszyć jego bogiem, bo wszystkim padła zaslona na oczy a przecież się rozdarła – czyż nie? Przecież to nic innego jak szeroka droga.
  czy mozna sobie wyobrazić tak wąska drogę, na ktorej nie ma miejsca dla nikogo poza Chrystusem?
  Czy Mojżesz jest pośrednikiem do Chrystusa. Rozważ to bracie. Czy Jezus mówił o Ojcu, który zsyła ogień siarki na miasta? Przeoczyłeś fragment, w którym potępia taką postawę, no ale nic dziwnego skoro nie badasz wszystkiego, bo i tego pana nie uznajesz, ktory dał takie zalecenie. Za to słuchasz głosu tego, który mowi: wszystko wywalajcie, a co zostanie, rzućcie świniom na pożarcie.
  Nawróć się kimkolwiek jesteś przyjacielu.

  Polubienie

  1. Bartek

   Syn Boży nie mówi także o Smugach Chemicznych zrzucanych z nieba na naszych rodaków przez ludzi służących Watykanowi i
   cholocie upadlych toteż nie widzę nic złego w kulach gradu i trochę siarki zrzuconych na kilka starożytnych enklaw hybryd typu Sodoma i Gomorra 😆
   Bóg nigdy nie skrzywdził i nie skrzywdzi swojego narodu ani żadnego CZYSTEGO CZŁOWIEKA zawsze ginęli półludzie i zatwardziali balwochwalcy SWIADOMIĘ ODRZUCAJĄCY STWÓRCE I WYBIERAJĄCY SŁUŻBĘ U LUCYFERA . Tyle – na tym etapie nie ma lania wody .Rozejrzyj się Jesteśmy Naocznymi Świadkami Agonii TEGO SWIATA .
   Wybieraj Doskonale Prawo Boże i życie albo Prawo Lucyfera króla Babilonu Watykaniskiego i Śmierć.
   Dokładne czytanie nie znaczy zrozumienie bo ono pochodzi tylko od Boga który otwiera oczy każdemu w swoim czasie a jak Tego nie zrobi to Anioł będzie Zwiastowac Dobra Nowina jak czytamy w ostatniej księdze biblijnej ZACHĘCAM DO LEKTURY BA DO CIĄGŁEJ LEKTURY .
   Objawienie 1 : 3
   „Błogosławiony ten, który czyta, i ci, którzy słuchają słów proroctwa i zachowują to, co w nim jest napisane; czas bowiem jest bliski.”

   Polubione przez 1 osoba

 5. Pingback: ILUMINACI….. – Kompendium Prawdy

 6. Wróg Kozłów

  Ciekawy wpis zamieściłeś. Ta idea jest od lat promowana pod nazwą transhumanizm.

  „Transhumanizm opiera się na założeniu, że ludzkość nie stanowi końca naszej ewolucji ale jej początek”.
  „Transhumaniści wierzą w lepszy świat, w którym kondycja ludzka dzięki użyciu technologii fundamentalnie się zmieni, a nasze intelektualne, fizyczne i psychiczne możliwości zwiększą się do tego stopnia, że nie będziemy mogli już nazywać się po prostu ludźmi. Będziemy musieli znaleźć nową definicję”.
  ” Według nich właśnie teraz wkraczamy w nową erę historii, w której to, co kiedyś było tylko futurystyczną wizją – sztuczna inteligencja, interfejs ciało-maszyna, przedłużanie życia – stanie się rzeczywistością”.
  „Zdaniem transhumanistów stanem do którego powinniśmy dążyć, jest post-społeczeństwo post-ludzi. Fizyczne i umysłowe możliwości postczłowieka dalece przewyższałyby możliwości “nieposzerzonego” człowieka. Bylibyśmy jak superbohaterzy, których znamy z komiksów.
  Strona World Transhumanist Association informuje, że: „[Postczłowiek] będzie mądrzejszy od jakiegokolwiek ludzkiego geniusza i zdolny do znacznie łatwiejszego zapamiętywania różnych rzeczy. Jego ciało nie byłoby podatne na choroby, ani na starzenie się, dając mu nieograniczoną młodość i wigor. Jego zdolność do przeżywania uczuć, doświadczania przyjemności, miłości, lub piękna sztuki, byłaby ogromnie poszerzona. Postczłowiek nie musiałby odczuwać ani zmęczenia, ani nudy, ani też irytacji z powodu drobiazgów”.
  „Utopia? Zdaniem transhumanistów racjonalny plan, który można osiągnąć poprzez inżynierię genetyczną, nanotechnilogię, biotechnilogię, krionikę, ulepszone protezy, stosowanie substancji chemicznych i techniki kognitywistyczne.”
  „Deklaracja tranhumanizmu zawiadamia, że ta filozofia jest otwieraniem oczu na naszą sytuację w hiostorii wszechświata. Transhumanizm ma być pacyfistyczny, neutralny politycznie i laicki,wierzy we wszelką róznorodność – rasową, seksualną, religijną. To ruch zakochany w człowieku do tego stopnia, żeby go porzucić”.
  „Jego oświeceniowe, racjonalizujące ideały niebezpiecznie przypominają podwaliny tego, co potem stało się faszyzmem i nazizmem, ideologiami, które instrumentalizowały jednostkę jako funkcjonalny albo niepotrzebny element planu, a uprawianie filozofii społecznej porównywało do uprawiana ogrodu, który aby prawidłowo się rozwijał, musi zostać pozbawiony chwastów”.

  http://natemat.pl/24095,ludzkosc-to-za-malo-transhumanisci-wierza-w-nowego-lepszego-czlowieka-i-twierdza-ze-wiedza-jak-go-stworzyc

  Popatrz jakie „modły” i rytuały organizują w tej intencji:

  Warto przypomnieć sobie też przedstawienie otwarcia tunelu koło CERN. Tam też przedstawili ludzi jako głupie, posłuszne półmaszyny:

  Polubione przez 1 osoba

  1. Wróg Kozłów

   Ciekawy komentarz zamieszczony pod filmem na YT:

   „faryzeusz Paweł/ Szaweł pochodził z plemienia Beniamina, jest ważne proroctwo na temat tego plemienia. Gen 49:27. ” Beniamin- wilk drapieżny, Rano pożera zdobycz, Wieczorem dzieli łup” Paweł to prawdziwy wilk w owczej skórze o którym przestrzegał Jezus, a przepowiednia Jakuba doskonale oddaje charakter Pawła i opisuje jego działalność. Paweł podzielił w końcu trwale kościół.”

   Polubione przez 1 osoba

 7. Wróg Kozłów

  Szukanie na siłę sensacji prowadzi często do kompromitacji.
  Na jakiej podstawie, każdorazowo użyte w Biblii słowo „niszczenie/niszczyciel” ma być zamienione na „Apollo”. Pytanie retoryczne: jakie teksty oryginalne służyły do tej analizy?
  Niestety to operacja w stylu ŚJ, gdzie na podobnej zasadzie masowo wprowadzono do Biblii słowo „Jehowa”.

  Polubione przez 1 osoba

 8. Wróg Kozłów

  Głos rozsądku: „No chyba, że to imię w ogóle nie ma nic wspólnego z upadłymi, ale wtedy należało by dojść do wyjaśnienia, skąd się wzięło imię Apollo, czemu istnieje w mitologii jako imię bóstwa (fałszywego), czemu nosi je król i czy przypadkiem nie ma wajchy w tłumaczeniu??”

  oraz wytłumaczyć te słowa:

  1 Kor 1:
  (10) A proszę was, bracia, w imieniu Pana naszego, Isusa Chrystusa, abyście wszyscy byli jednomyślni i aby nie było między wami rozłamów, lecz abyście byli zespoleni jednością myśli i jednością zdania.
  (11) Albowiem wiadomo mi o was, bracia moi, od domowników Chloi, że wynikły spory wśród was.

  (12) A mówię to dlatego, że każdy z was powiada: Ja jestem Pawłowy, a ja Apollosowy, a ja Kefasowy, a ja Chrystusowy.

  Biorąc pod uwagę powyższe logiczną konsekwencją postawienia Apolla po stronie Chrystusa, musi być postawienie Pawła po stronie Piotra!

  Polubione przez 1 osoba

 9. Gnz

  Cześć.
  Przeczytałem ten artykuł i mnie olśniło że w Australii jest nietypowa góra owiana legendą że przysypano nią samego szatana, czy też smoka. Jest nie naturalna, zbudowana z czarnych,chropowatych kamieni. W jej jaskiniach giną ludzie i takie tam. Niestety nie pamiętam jej nazwy. Piszę to jako ciekawostkę odnośnie „Odpowiedział mi: „Są one przygotowane dla zastępów Azazela, aby je wziąć i wrzucić do głębin piekła. Zgodnie z poleceniem Pana Duchów czeluść ich zostanie przykryta chropowatymi kamieniami.”
  Pozdrawiam

  Polubione przez 1 osoba

 10. Ewangelios Nathanielski

  Co do Orbsów czyli ”wyższej/widzialnej formy” demonów…
  Skąd wiemy że istnieją demony ? Nie trzeba odpowiadać skąd
  Jeżeli demony to zwiadowcy, szpiedzy, saperzy, dywersanci mające na celu skutecznie gnębić ludzi…
  Demony starają się odciągać ludzi od Boga i przestrzegania Prawa Bożego poprzez pokusy, opętania (podłużne źrenice) i wysysanie sił witalnych. Nie mają one fizycznych ciał czyli są w stanie atakować wyłącznie umysł/duszę człowieka a nie jego ciało bezpośrednio.

  Wszelkiej maści ezoterycy mistycy czarownicy wróżbici starają się kontaktować z demonami nazywając ich duchami zmarłych itd.

  Hipnoza mnie przypomina dary duchowe Pawła. W jednym i drugim przypadku guru potrzebował wyznawców zabierając im rozum i wrzucając niczym na twardy dysk (człowiek) kilka plików (demony).

  Co gorsze demony są to dusze GIGANTÓW a to bardzo wiele wyjaśnia dlaczego takie Sanjaye nie mówią nic na temat Nefilimów vel. Tytanów

  Fałszywy Apostoł Paweł, Giganci, Lubawicze To są tematy mocno ze sobą powiązane – Bestia te tematy celowo ukrywa zwalając winę na religie rzekomo wielbiące Stwórcę

  Strategia Bestii czyli Drugiej Fali jest prosta
  Ser – Wiedza, demaskowanie dawno zdemaskowanych ściemniaczy, zdrowie fizyczne
  Trutka – Nagłe zaprzeczenie wszystkiego co było wcześniej promowane i myk, New Age, okultyzm, gnoza i inne takie

  * Co do Sanjaya
  Tak patrząc na daty różnych postów, filmów, artykułów widać wyraźnie kto co i od kogo cytuje. Ja już nie mam żadnych wątpliwości że ten człowiek ZNA prawdę ale odwraca ją dlatego przedstawia tylko opinie bo gdyby przedstawił źródła… Henia 🙂
  Okazuje się że jednak wie o planach 3 wojen a to wiele mówi ponieważ te plany zakładają zniszczenie Chrześcijaństwa, Islamu, Judaizmu i Ateizmu

  Mnie wystarczy unikanie tematu Pawła Gigantów Septuaginty i Proroctw dotyczących wyzwolenia ludu Bożego

  Polubione przez 1 osoba

 11. Ewangelios Nathanielski

  Coś tam napisałem na temat Pawłościańskiej postawy mistyków i Sanjayi.
  Zapominam jednak ciągle wspomnieć na temat wielbiciela powieści Juliusza Verne (Pusta Ziemia vel. Niebocentryzm) a Mariusz i Sanjaya jakoś dziwnie jeden i drugi mają wiele elementów ze sobą współnych
  Obaj ostatnimi czasy więcej mówią niż piszą ponieważ słownie można przekazać więcej informacji a czytając jesteśmy w stanie wyłapać więcej niezgodności.
  Teraz ten Pawłościanin atakuje Objawienie Jana a argument brzmi: bo apokalipsę napisali masoni i realizują tam program swój program NWO.
  Zarówno Sangandzia i MarjUs dobrze wiedzą że słuchacze nie znają ich wcześniejszych poglądów a także Biblii, jak taki powie że Isus nazywał siebie Bogiem to słuchacze nie zaprzeczą bo skąd mają wiedzieć o istnieniu Septuaginty

  Coś czuję że będę musiał ponownie przeczytać tę księgę.

  Polubione przez 1 osoba

 12. Ewangelios Nathanielski

  Zapomniałem podać link:
  https://basileia785.wordpress.com/2017/09/03/apologia-nr-2-ufac-bogu-nie-wierzyc-w-religie/#comment-430

  Większość tych ”cudów” to manifestacja sił demonicznych a taki ich łącznik (przekaźnik) myśli że to on sam posiada taką moc i popada w poczucie pychy.

  Mnóstwo ludzi którym wydaje się że odkryli prawdę zmienia nagle swoje postępowanie na agresywne a to dlatego że nie wypędzają z siebie demonów a najlepszą metodą na samo egzorcyzm są dobre uczynki i wyrzucenie ze swego otoczenia bałwochwalczych krzyżyków itd.

  Zięba hipnotyzuje czyli znowu narzuca uśpionym osobą demony, w dodatku niszczy autorytety medyczne. Z tego powodu Bestia wykorzystuje niechęć tłumów do mass mediów i zachęca ich do magii.

  I nie musi być to świadomy lucyferysta, jeśli dysponują podobną mocą jaka była używana przez ekipę Pawłą to niestety stoi pomiędzy Bogiem a diabłem.

  * Nie byłem jeszcze pewny do końca pewny co do czarownika Sanjayi. Zagranicznych książek szkalujących Isusa znalazłem około 80 także to nie jest to nic nowego, mnie to nawet nie rusza poza jednym…
  atakiem na Boga ”Starego Testamentu”.
  Isusa nie muszę bronić ponieważ nie jest Bogiem ale Ten który go posłał…

  [[https://www.youtube.com/watch?v=CZKYayZaHu0]]
  Tak od 6 minuty usłyczymy pogląd tego satanisty na temat Dekalogu vel 10 Przykazań. Tam nam wyjaśnia że deka to nie dziesięć a coś co nas kala i ściąga w dół
  Skąd ja to znam ?
  Galacjan 3:
  (13) Chrystus wykupił nas od przekleństwa zakonu, stawszy się za nas przekleństwem, gdyż napisano: Przeklęty każdy, który zawisł na drzewie,

  Czyli kolejny promujący Lucyferianizm czyli: Będziesz czcił wszystko oprócz Boga, będziesz mordował kradł kłamał dymał co popadnie itd.
  Atak na Dekalog jest atakiem zarówno na Boga jak i człowieka i podobnie uczynił Paweł który dał zielone światło dla bezprawia…

  Polubione przez 1 osoba

 13. Sopel

  Podobne bzdury wypisuje się, gdy się czyta PŚ bez Bożego Ducha. Pomódl się najpierw człowieku o światło, uwierz Chrystusowi a zostaniesz oświecony. W ciągu kilku tygodni przewartościuje się Twoje życie tak, że Cię rodzeni rodzice nie poznają. Ba! Sam siebie nie poznasz. Zrozumiesz wtedy, że jest to zupełnie inne oświecenie, niż to o którym piszesz. A Pawła, jednego z najbardziej bożych ludzi, zostaw w spokoju. Słuchaj bożego głosu w swoim sercu a nie Henryka, który jest jak żyd. Bada pisma, a w ogóle ich nie rozumie.

  Polubienie

  1. Sopel, twój wpis – zwolennika Pawła z Tarsu – jest żywym dowodem na to, że nauki Pawła z Tarsu to satanizm. Proponujesz mi zostanie iluminatem??? Nie dziękuję, nie skorzystam z twojej oferty!

   Pozdrawiam !

   Polubienie

 14. Alicja

  brakuje słów na skomentowanie tych wypocin. Niech mi Autor poda JEDEN JEDYNY cytat, z Pisma Świętego, w którym Jezus był chwalony przez faryzeuszów, oponentów spontanicznie i bez drugiego dna. Czekam i proszę o odpowiedź. Jeden jedyny cytat.

  Polubienie

  1. To po co czyta pani moje artykuły???
   A co do cytatu w którym isus był chwalony przez faryzeusza to ma pani jeden:

   „(1) A był człowiek z faryzeuszów imieniem Nikodem, dostojnik żydowski.

   (2) Ten przyszedł do Isusa w nocy i rzekł mu: Mistrzu! Wiemy, że przyszedłeś od Boga jako nauczyciel; nikt bowiem takich cudów czynić by nie mógł, jakie Ty czynisz, jeśliby Bóg z nim nie był.” Ewangelia Jana 3.

   Ma pani pochwałę od faryzeusza Nikodema dla Isusa.

   Polubienie

 15. Alicja

  Dziękuję.

  Nikodem przyszedł w nocy w imieniu faryzeuszów. Ja proszę o rozmowę w ciągu dnia i przy świadkach. Tylko takie świadectwo ma moc jak podaje Prawo.

  Odp: Czytam po to żeby się dowiedzieć jakie kolejne argumenty wytaczają ludzie, którzy jak twierdzą, znają Boga.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s