PRAWO BOGA CZ. 4 DLACZEGO LUDZIE STALI SIĘ MIĘSOŻERNI….czyli dalsze dowody, które obalają ewolucje i potwierdzają kreacje człowieka i krótki wiek świata…

Napisze tak, przedstawię wam dalsze dowody na to, że zarówno weganie jak i mięsożercy nie mają racji. Otóż zarówno weganie jak i zwolennicy innych diet, są okłamywani i budują swoje argumenty na podstawie sfałszowanej historii świata czyli teorii ewolucji. Otóż napisze jasno, ziemia nie ma miliardów lat ale najwyżej kilka tysięcy tak ponad 6 tysięcy lat. Co za tym idzie, ludzie nie wyewoluowani z istot żywiących się roślinami czy owocami na istoty żywiące się mięsem. Zobaczmy ten artykuł:


Człowiek jest czy nie jest z natury mięsożerny?

Tak jak szczury, jesteśmy wszystkożercami. Ale nie zawsze tak było. 2,5 mln lat temu jelita naszych człekokształtnych przodków nie były przystosowane do trawienia dużych ilości mięsa. Dopiero z czasem ewolucja wyposażyła nas w odpowiedni układ trawienny. Bezpośrednią przyczyną był głód. Mięso w porównaniu z roślinnymi źródłami pożywienia, które były dostępne na sawannach Afryki 2,5 mln lat temu (trawami czy liśćmi drzew), było o wiele bardziej bogate w białka i tłuszcze – czyli w uproszczeniu kalorie. Również z powodu tych kalorii szukamy słodkiego smaku. Ale czy w erze nadmiaru to wciąż jest dla nas dobre?

2,5 mln lat to całkiem sporo, by uznać nas za mięsożerców.

To nie jest prawda, że człowiek jest mięsożerny, bo ludzie są wszystkożercami. Nie jesteśmy w stanie sami, bez użycia narzędzi, przegryźć skóry jelenia, a to coś, co każdy mięsożerca robi naturalnie. Lew podchodzi do ofiary i bierze gryza. Człowiek nie ma takich łamaczy, szczęk i mięśni żuchwy. Nawet nie możemy tak szeroko otworzyć ust. I przede wszystkim – w przeciwieństwie np. do kotów – ludzie przeżyją nie jedząc mięsa. Kot-wegetarianin zdechnie, człowiek nie, a nawet więcej – może być całkowicie zdrowy.

Skąd ta różnica?Większość naszych przodków była wegetarianami. Mięso pojawiało się początkowo najczęściej w postaci padliny. Z jednej strony było źródłem kalorii, z drugiej niosło wysokie ryzyko zakażenia bakteriami i niebezpiecznymi pasożytami. Dlatego część naszych przodków wyewoluowała geny, które umożliwiają trawienie i odporność na zatrucia zgniłym mięsem. Tysiące lat temu ważniejsze było, żeby jutro nie umrzeć na zatrucie, niż nie zachorować w perspektywie 30 lat. Dziś część populacji, która posiada ten gen ma problem, bo zwiększa on ryzyko choroby wieńcowej.

W książce „Mięsoholicy” podkreślasz, że to mięso uczyniło nas ludźmi. Niewątpliwe zmieniło nasze ciała, szczególnie mózgi. Chodziło o wysoką kaloryczność. Gdyby nasi przodkowie mieli dostęp do innych, równie kalorycznych, naładowanych białkiem i witaminami produktów, to dziś mówilibyśmy w tym kontekście tak np. o kaszy lub pierogach z soczewicą.

https://www.newsweek.pl/wiedza/zdrowie/czy-mieso-jest-niezdrowe-czy-czlowiek-jest-miesozerny-miesoholicy-ksiazka-marty/l1ms5r9


czy ten artykuł:


TYGODNIK TVP.PL: Człowiek bez mięsa nie byłby człowiekiem?

MAREK KONARZEWSKI: Mięso w dziejach ludzkości odgrywało i odgrywa ważną rolę. Zarówno biologiczną, jak i społeczną. Łowiectwo i zbieractwo istniały setki tysięcy lat, kształtując w toku ewolucji współczesnego człowieka. Współpraca pierwszych myśliwych była podstawą organizacji i stratyfikacji społecznej, przyczyniła się do rozwinięcia pierwotnych form komunikacji. Dopiero później, około 12 tysięcy lat temu staliśmy się rolnikami, którzy udomowili rośliny i zwierzęta.

Coraz częściej słyszymy jednak, że jaskiniowiec-mięsożerca to ikona wykreowana przez kulturę, że ówczesny człowiek nie był tak bardzo mięsożerny, jak go sobie wyobrażamy, oglądając Flinstonów.

Taki pogląd nie ma żadnego uzasadnienia ani w artefaktach archeologicznych, którymi są ociosane ludzką ręką kości zwierząt, ani w biologii ewolucyjnej. Nie ma rzetelnych dowodów na to, by mówić, że człowiek w czasach paleolitycznych odżywiał się w większości pokarmem roślinnym. Zgodzę się jedynie z tym, że nie mógł być tak wytrawnym i skutecznym myśliwym. Często był padlinożercą, który dojadał mięso martwych zwierząt albo w sprytny sposób odganiał drapieżniki. Izotopy węgla, którymi badamy najstarsze znalezione szczątki hominidów potwierdzają, że spożywali oni organizmy żywiące się trawą, w tym owady, ale zapewne również duże roślinożerne zwierzęta sawanny.

Nasi praprzodkowie byli w stanie zamęczyć zwierzynę i w końcu ją uśmiercić. Na zdjęciu replika części paleolitycznych rysunków naskalnych z jaskini w Lascaux. Replika znajduje się w parku historycznym le Thot w pobliżu Montignac. Fot. Arterra/UIG via Getty Images

Mimo to jaskiniowcowi polującemu na szybką antylopę należy się chyba uznanie. 

Tak, gdyż jesteśmy „maszynami” do biegania. Oczywiście niekoniecznie sprinterskiego, ale długotrwałego truchtu. Praktycznie żaden inny gatunek nie jest w stanie tak długo jednostajnie się przemieszczać, a jednocześnie efektywnie oddawać nadmiar ciepła z organizmu. Dlatego nasi praprzodkowie byli w stanie zamęczyć zwierzynę i w końcu ją uśmiercić. Żadna inna istota nie jest też w stanie tak mocno i celnie rzucać na odległość. To kolejna cecha wykształcona przez lata łowiectwa.

Skąd jednak wiadomo, że człowiek jaskiniowy nie był wegetarianinem? Autor książki „Społeczeństwo bez mięsa” socjolog i wegetarianin Jarosław Urbański twierdzi, że mięsożerność pierwszych ludzi to mit (więcej: rozmowa z Jarosławem Urbańskim) .

Jednym z argumentów przemawiającym za tym, że człowiek paleolityczny nie był wegetarianinem jest fakt, iż nasz organizm dziś nie jest w stanie syntetyzować witaminy B12. A to cecha wszystkich zwierząt mięsożernych. Tego rodzaju zmiany ewolucyjne, gdy traci się zdolność samodzielnego wytwarzania związku chemicznego potrzebnego do życia, zachodzą w sytuacji, gdy składnika w pożywieniu jest pod dostatkiem tak jak w przypadku mięsa i jaj bogatych w witaminę B12.

To w takim razie jak dużo było mięsa przy jaskiniowym ognisku? Analizy mówią, że skoro co najmniej połowa kalorii pochodziła z białka zwierzęcego, człowiek musiałby spożywać rocznie około 300 kilogramów mięsa, czyli dwa razy tyle, ile współczesny obywatel krajów rozwiniętych! 

Nie rozumiem, dlaczego takie szacunki mają być niewiarygodne? To raptem mniej niż kilogram mięsa dziennie. Człowiek żył w Afryce, gdzie zwierząt było naprawdę mnóstwo. Mieliśmy znacznie więcej czasu, żeby wstać, zebrać się razem z innymi myśliwymi, upolować zwierzynę i wieczorem wspólnie jeść przy ognisku. Do mięsa dużych zwierząt – bo przecież taki wizerunek polowania mamy utrwalony w naszych wyobrażeniach „jaskiniowca” – dochodzi ogromna ilość innych zwierząt, na przykład larw owadów, których z pewnością sobie nasz przodek sobie nie odmawiał.


oraz ten artykuł:


Każdy wie, że potrzebujemy mięsa do życia. Bez niego nie będziemy mieć siły i energii. Tylko mięso zawiera wszystkie niezbędne aminokwasy. Jesteśmy na najwyższym szczeblu łańcucha pokarmowego, więc to normlanie, że musimy jeść wszystko co się rusza. Ale czy na pewno? Odrzućmy na chwilę nasze przekonania i wszystko to co słyszeliśmy od dziecka. Spójrzmy na ten temat bez emocji – tylko chłodna kalkulacja. Spójrzmy na fakty i kierujmy się otwartym umysłem… otwórzmy konserwę po wieczko pełną tradycji, obyczajów, schematów i mitów, a jestem pewna, że będziecie w szoku.

Przyjrzymy się od razu argumentom namacalnym i takim, które możemy sami sprawdzić i ocenić, bez domysłów i odwołań do historii, której nie jesteśmy nawet pewni. Tak więc – fizjologia.

Układ trawienny
Ludzkie jelita są od 7 do 13 razy dłuższe od naszego tułowia. Są to takie same proporcje jak u ssaków roślinożernych. Jelita prawdziwych mięsożerców są jedynie 3-6 razy dłuższe od ich tułowia. Mięsożercy mają krótkie jelita, aby ciało rozkładającej się ofiary mogło szybko przez nich „przelecieć”. Cholesterol, zwierzęce białko, tłuszcze nasycone – szybko przelatują przez krótkie jelita drapieżników. Dlatego właśnie jest niemożliwe aby prawdziwy mięsożerca miał zablokowane tętnice. A co jest główną przyczyną zgonów wśród ludzi? Choroby serca spowodowane zablokowaniem tętnic, miażdżycą tętnic. Trawienie każdego kawałka mięsa zaczyna się w naszym przewodzie pokarmowym dopiero po 4 godzinach po zjedzeniu, a jego rozłożone częściowo resztki przyklejają się nam do ścian jelit, gdzie pozostają od 14 do 21 dni w postaci złogów. U osób cierpiących na zaparcia, resztki mięsa mogą tkwić w jamie brzusznej przez miesiące a nawet lata.

Pocenie się
Mięsożercy pocą się przez język. Roślinożercy natomiast, chłodzą się przez pory skóry, których drapieżniki nie posiadają. My nie sapiemy jak koty, psy czy lwy.

Paznokcie/szpony
Każdy drapieżnik posiada szpony zaopatrzone w ostre pazury. Często zanim ugryzie ofiarę, wbija się w nią swoimi pazurami. U roślinożerców brakuje szponów i pazurów.

Szczęka
Nasza żuchwa przesuwa się na boki, ruchem rozcierającym tak samo jak np. u krów, koni, wielbłądów. Jeśli rozcierasz i żujesz jedzenie, to jesteś roślinożercą. Szczęki mięsożerców poruszają się tylko w górę i dół – odgryzać i połykać. Właśnie tak mięso jedzą mięsożercy.
Zęby roślinożerców są szerokie, krótkie i tępe. Zanim pomyślisz „a co z naszymi kłami”? To uwaga – większość roślinożerców ma siekacze i trzonowce. Bez tych zębów nie moglibyśmy jeść twardych owoców. Nie mamy natomiast kłów, które są charakterystyczne dla mięsożerców, dzięki którym moglibyśmy rozszarpać swoją ofiarę.

3rs

Ślina
Nasza ślina zawiera enzymy trawiące węglowodany – występuje tylko u roślinożerców. U drapieżników występuje ślina o mocnym podłożu kwasowym, brak w niej enzymu ptyaliny do wstępnego trawienia roślinności i ziarna. Natomiast u roślinożerców występuje ślina o podłożu zasadowym zawierająca w sobie ptyalinę potrzebna do trawienia ziarna (taka jest właśnie u ludzi). Co więcej, drapieżniki mają źle rozwinięte gruczoły ślinowe, a roślinożercy mają wspaniale rozwinięte gruczoły ślinowe potrzebne to wstępnej fazy trawiennej roślinności i ziarna (czyli tak jak ludzie).

Żołądek
Mięsożercy mają mocno skoncentrowany kwas solny w żołądku potrzebny do trawienia tkanki mięsnej, natomiast roślinożercy mają kwas żołądkowy słabszy 20 razy od kwasu mięsożercy (tak jak ludzie).

Ktoś może powiedzieć, że porównywanie nas do innych ssaków nie jest argumentem. Ok, może nie jest. Spójrzmy więc na sprawę z czysto racjonalnego punktu widzenia. Zapomnijmy o tradycji i przekonaniach i szczerze odpowiedzmy na pytanie:

 • co czujesz widząc rosnące na drzewie czereśnie/morele/jabłka? – bo mi leci ślinka i mam ochotę je zjeść
 •  co czujesz widząc konia? – ja mam ochotę go pogłaskać, ale na pewno nie mam ochoty rzucić się na niego, rozszarpać go swoimi pazurami i kłami, a potem jeszcze z ciepłych zwłok jeść nieoczyszczone, surowe, pełne krwi i sierści martwe ciało

Zjadanie mięsa w surowej postaci jest dla człowieka czymś obrzydliwie odpychającym, dlatego też gotuje je on, smaży, marynuje i przyprawia grubą warstwą przypraw lub sosów. Zaraz ktoś skomentuje „hej ja jem tatar”, ale czy tatar nie jest tylko wyselekcjonowanym kawałkiem mięsa, doprawionym i oczyszczonym z krwi, organów, żył i sierści?

Tuż po pożarach lasów, wszelka zwierzyna w nich spalona nigdy nie jest zjadana przez drapieżniki. Ugotowane mięso nie przyciąga ich nosa w żaden sposób. Gdyby człowiek był mięsożercą, za jakiego się ogólnie uważa, jadłby je w surowym stanie i nie dostawałby mdłości i torsji na jego widok lub czując jego zapach. `

tygrys

Widzieliście filmik z ZOO w Delhi? Młody chłopak z jakiś powodów przeszedł przez barierkę i znalazł się oko w oko z drapieżnikiem… jak sprawa się zakończyła? Został niestety rozszarpany na kawałki… Ludzie uważają się za mięsożernych drapieżników, za predatorów na najwyższym szczeblu łańcucha pokarmowego….ale ta cała odwaga i pycha gdzieś znika kiedy stają twarzą w twarz z PRAWDZIWYM drapieżnikiem. W takich momentach widać, jaki człowiek jest malutki i bezbronny bez swoich narzędzi, bez broni, bez bata… nie ma ani pazurów, aby się bronić, ani ostrych zębów.. wobec drapieżnika jest tym samym co trzęsąca się ze strachu sarna…

Joanna B.

* W następnych postach zostanie poruszony temat wpływu białka zwierzęcego na ludzkie zdrowie oraz obalimy mit mówiący o tym, że tylko mięso dostarcza niezbędnych składników odżywczych. Dzisiaj dyskutujemy tylko o zdrowo-rozsądkowym podejściu do sprawy.

https://krytyczneasie.wordpress.com/2014/11/06/odwieczny-spor-jestesmy-miesozerni-czy-roslinozerni/


napisałem też posta na forum zbawienie gdzie odkryłem, że człowiek nie wytwarza witaminy C jak inne zwierzęta która potrzebna jest to pochłaniania dużej ilości tłuszczów roślinnych omega 6:


Henryku problem w tym, że chleb kupny to chleb na drożdżach i cukrze.  Kto wie, czy zachorowania na cukrzyce czy insulonoopornośc nie bierze się z tego, ze chleb na drożdżach i cukrze wyparł chleb na zakwasie.

Wiadomo ktoś chory na cukrzycę to musi szukać produktów szczególnie węglowodanów, odpowiednich do siebie. Dlatego kasza jaglana to fajny pomysł i generalnie sam ją używam.

Co do raka. Piszesz:

thewordwatcher napisał:Ale mój post jest dla tych, którzy jedząc za wiele kwasu, czyli także za dużo alkoholu są zagrożeni rakiem, który nie powstanie w ciele lekko alkalicznym czyli zasadowym.A większość z nas własnie je nie tylko trucizny, ale potrawy powodujące zakwaszenie organizmu. I własnie owo zakwaszenie sprzyja wszelkim chorobom.

Napisze tak.

Zakwaszenie ciała nie powoduje chleb na zakwasie, czy nawet alkohol (chyba że jest pity w nadmiarze).

Generalnie każda grupa czy cześć ciała ma inny poziom zasadowości.

Na zakwaszenie ciała ma największy wpływ jeden czynnik. Nadmiar białka szczególnie zwierzęcego (nie tłuszczy zwierzęcych ale białka) w diecie. Ten film to wyjaśnia:

Generalnie jak wiadomo, białko to niezbędny budulec naszego ciała, a najlepsze białko to białko zwierzęce. Jednak nadmiar białka nie jest wydalany tak jak tłuszcze ale zamieniany na azot, który to zatruwa nasze ciało i powoduje wyższą kwasowość tych tkanek.

Zapotrzebowanie na białka u ludzi jest różne jednak u osób nietrenujących wynosi od 0,63 grama do 0,85 grama na kilogram masy ciała zaś u osób trenujących amatorsko do 1,05 grama na kilogram masy ciała. Dlatego ludzie trenujący na siłowni rzadziej chorują na raka. Mają oni przez wysiłek fizyczny wyższe zapotrzebowanie na białka. Owszem oni chorują na raka czy inne choroby ale jeśli ostro przesadzą z białkiem.

I tutaj zobaczmy z tego punktu widzenia  300 gram golonki jest dla organizmu zdrowsze niż 300 gram piersi z kurczaka, pomimo, że wieprzowina to gorsze mięso od drobiu, dlaczego????

Bo w 300 gramach golonki jest więcej tłuszczu niż białka zaś w piersi kurczaka jest niemal same białko.

Dlatego ludzie chorują nadal pomimo zmniejszenia sprzedaży i spożycia wieprzowiny a zwiększenia  spożycia i sprzedaży drobiu. Nasi dziadkowie zajadali się nie tyle wieprzowiną co tłuszczem ze świni i żyli dłużej w lepszym zdrowiu. My co jemy????

Drób ale przeważnie w postaci piersi zamiast kupić całego kurczaka i zrobić z niego tłusty rosół.

Druga przyczyna chorób to jedzenie większych ilości tłuszczy roślinnych Omega 6, które powodują stany zapalne i mniejszej ilości tłuszczy zwierzęcych omega 3 które nie są pozapalne ale odbudowują nasze komórki. Dlatego przy sporzyciu większych ilości tłuszczy roślinnych potrzebujemy witaminy C.

Zobaczmy zwierzęta wytwarzają same witaminę C a ludzie nie dlaczego???
https://www.zlobekbambino.com.pl/wszystkie-zwierzeta-potrafia-wytwarzac-witamine-c-poza-czlowiekiem/

Ponieważ zwierzęta potrafią absorbować tłuszcze roślinne omega 6 jedzą one rośliny i ich tłuszcze.

Pisałem o tym tutaj:

https://cyryl27.wordpress.com/2019/03/26/prawo-boga-cz-4-dlaczego-ludzie-stali-sie-miesozerni/

Staliśmy się mięsożerni a dowodem na to są takie ciekawostki, że zwierzęta potrafią wytwarzać witaminę C a ludzie już nie.

I tutaj znowu ludzie zajadają się tłuszczami roślinnymi i szatański świat zohydza nam tłuszcze zwierzęce dając nam poprzez przemysł przetwórczy same białko  zwierzęce. Tymczasem  my powinniśmy jeść więcej tłuszczy zwierzęcych mniej białka.

Dlatego tak chorujemy i szybciej się starzejemy.

Te wszystkie trucizny to pikuś przy tym jak bardzo zmieniliśmy przez szatańskie pranie mózgu nasz system żywieniowy.

Dlaczego w internecie jest taki nacisk na te detoksy warzywami i jest to ropowszechnianie w tv jak tutaj:

Ponieważ ten warzywny detoks nic nam nie da jeśli będziemy nadal unikali tłuszczy zwierzęcych. A naprawdę rosół z całej kaczki, że aż po wystygnięciu robi się z niego żelatyna a kości są miękkie jest o wiele lepszy dla naszego ciała niż tony warzyw i najlepszej jakości białka zwierzęcego.


Zobaczmy zatem coś ciekawego. Ten cały spór pomiędzy zwolennikami weganizmu, jedzenia mięsa czy diety wszystkożernej bazuje na wielkim kłamstwie o tym, że my jesteśmy przez ewolucje stworzeni do takiego a nie innego rodzaju pokarmu. Przy okazji obydwie strony sporu pokazując, że człowiek jednak potrzebuje mięsa z drugiej zaś strony pokazane są argumenty, że ludzie jednak mają budowę do spożywania pokarmów to dowody obalające ewolucje i krótki czas świata oraz ludzi.

Pomyślmy…. weganie mają racje, że ludzie nie mają kłów, oraz wiele cech anatomicznych które pozwala nam jeść mięso i całe zwierzęta na surowo, owoce to ludzie mogą jeść na surowo. Z drugiej strony mięsożercy też mają racje, bez mięsa nasz mózg, nasze ciało umiera z niedożywienia gdyż posiadamy wiele cech anatomii które pokazują, że trawimy tłuszcz zwierzęcy i najwięcej witamin pobieramy z pokarmu zwierzęcego. Ewolucja to kłamstwo, gdyż nie jest możliwe aby człowiek będąc roślinożerny jadł padlinę czy owady bez znacznego uszczerbku dla zdrowia od tak w ciągu jednego czy dwóch pokoleń. To tak jakby samochód na diesel zacząć tankować benzyną i twierdzić że będzie ono lepiej jechało. Oczywiste jest, że Bóg stworzył nas na początku roślinożercami jednak potem na skutek grzechu w Edenie staliśmy się mięsożerni. A po potopie Bóg dał ludzkości zdolność do jedzenia już wszelkiego rodzaju mięsa. Do takich trzeba dojść wniosków.  Po prostu dobry konstruktor Bóg stworzył nas i inne zwierzeta roślinożernymi ale diabeł w Edenie przerobił nas a potem na spółkę z upadłymi aniołami częśc zwierząt (poprzez manipulacje genetyczne o czym pisałem tutaj) mięsożercami i dlategi jesteśmy wszystkożerni. Czyli grzech w Edenie spowodował też sprowadzenie śmierci pierwszej, która ma być zniszczona po 1000 letnim królestwie Isusa na nowej ziemi i niebie:
(14) I śmierć, i Hades zostały wrzucone do jeziora ognistego; owo jezioro ogniste, to druga śmierć. Ap 20
Ponieważ mięsożerstwo to przecież śmierć. Zobaczmy jak Biblia mówi o tym zjawisku wiele w prostych słowach:
(21) I uczynił Pan Bóg Adamowi i jego żonie odzienie ze skór, i przyodział ich. Rodz. 3
Zobaczmy aby ludzie mogli życ i płodzic potomstwo ofiarę musiały ponieś zwierzeta, zjedzone przez pierwszych ludzi a z ich skór sam Bóg zrobił im odzienie dlaczego??? Ponieważ jest to wyraźny symbol jaki miał skutek grzech pierwszych ludzi:
(3) Tylko o owocu drzewa, które jest w środku ogrodu, rzekł Bóg: Nie wolno wam z niego jeść ani się go dotykać, abyście nie umarli.Rodz. 3
Oczywiście ludzie zaczęli umierać a także zwierzęta. Moim zdaniem to ciekawe wiele osób snuje teorie, że owoc w Edenie to był seks węża z Ewą i spłodzenie Kaina. Moim zdaniem sprawa jest prostsza i sama Biblia daje ogrom dowodów ku mojej tezie, że po prostu owoc poznania dobra i zła to nie żaden seks ,gdyż wtedy Adam musiałby uprawiać seks z wężem tak jak Ewa… ponadto gdyby to był seks to owoc ten by spożył także wąż a Ks. rodzaju nic nie wspomina o tym, ze wąż ten owoc spożył ale tylko, że namówił do tego Ewę a ta namówiła Adama:

(12) Na to rzekł Adam: Kobieta, którą mi dałeś, aby była ze mną, dała mi z tego drzewa i jadłem.

(13) Wtedy rzekł Pan Bóg do kobiety: Dlaczego to uczyniłaś? I odpowiedziała kobieta: Wąż mnie zwiódł i jadłam. Rodz. 3

znowu Ewa i Adam przyznali, ze owoc zjedli zaś wina węża polega na namowie a nie na zjedzeniu owocu. Ewa tutaj nie tylko zjadła owoc ale namówiła do tego Adama.

To, że Adam i Ewa za namową węża pozmieniali swoje DNA przy pomocy drzewa poznania dobra i zła, które było po prostą maszyną do zmiany DNA wg wskazówek węża i ich DNA stało się po części mięsożerne. Dlaczego tak myślę??? Ponieważ moja teza jest najprostsza i bazuje na wersach z Biblii i słowach oraz czynach samego Boga. Tak jak powiedział Isus:

(25) W tym momenci odezwał się Isus i rzekł: Wysławiam cię, Ojcze, Panie nieba i ziemi, że ukryłeś te rzeczy przed mądrymi i roztropnymi, a objawiłeś je niemowlętom.

(26) Zaprawdę, Ojcze, bo to było dobre w twoich oczach. Mat 11

Rozumiem, ze Henryk jest skłonny do popierania tezy o tym, ze owoc poznania dobra i zła to był seks węża z Ewą. Ale tutaj ja się z Henrykiem różnie i mam ku temu swoje podstawy. Natomiast kto ma racje to rozstrzygnąć może sam Bóg objawiając nam w swoim czasie prawdę. Dlatego tezy o seksie nie skreślam ale czynie ją mniej prawdopodobną od mojej i tyle.

 

Znowu wiele braci i sióstr komentujący mój poprzedni artykuł pisało coś o tym, że pomimo oczywistych dowodów, że musimy mniej lub więcej jeść mięsa a przynajmniej nabiału i jaj upierało, się, że dieta wegańska czyli ta cudowna „dieta z Edenu” nadal jest dla nas zdrowa. I to pokazuje, jak weganizm jest niebezpieczną ideologią, kultem czy religią (planuje napisać o tym problemie osobny artykuł) . Jednak pomyślmy niestety jesteśmy mięsożerni, poprzez modyfikacje genetycznej jakiej dopuścili się przy pomocy drzewa poznania dobra i zła, Adam i Ewa przy namowie węża i dlatego niejedzenia mięsa i przetworów zwierzęcych typu nabiał czy jaja doprowadzi nas do szybszej śmierci i wielu chorób związanych z niedożywieniem, ponieważ rak to nie jedyna choroba ale jedna z wielu. Znowu rozumiem te uczucia wielu komentujących mój poprzedni artykuł braci i sióstr, o tym, ze to nie jest w porządku jedzenie zwierząt, to, ze my je zjadamy. Owszem wielu z nas słusznie nie ma upodobania (poza nasieniem węża) w widoku zabijania zwierząt czy pastwienia się nad nimi. Nasze sumienia aż krzyczą gdy widzimy jak jakiś sadysta zamęcza zwierzę czy hieny np. zjadają żywcem zebrę. Po prostu drodzy bracia i siostry my widzimy skutki owego grzechu. Śmierć pierwsza nasz otacza wszędzie. Jak ktoś pracuje przy uboju to z czasem obojętnieje na cierpienie zwierząt ponieważ musi tak czynić aby nie zwariować, dlatego w skutek owego grzechu nasze serca stają się jak z kamienia gdy wcześniej były mięsiste. Tak samo jak jakiś weteran wojny na początku miał serce mięsiste a potem jego serce stało się z kamienia. Jednak my musimy w tym świecie żyć ponieważ skoro pierwsi ludzie byli  jako istoty doskonałe zbuntować się i tylko za namową węża zmienić swoje doskonałe DNA – zaprojektowane przez samego Boga – na poprawki jakie zaproponował im diabeł…. to znowu czy gdyby Bóg nam od urodzenia zaserwował doskonałe DNA to czy my byśmy nie posłuchali tak samo jak pierwsi ludzie diabła??? Praktyka najczystszego narodu wybranego Izraela, jego nieustannych buntów i łamania prawa Boga pokazuje, ze jednak my byśmy zrobili to samo co pierwsi ludzie. Dlatego Bóg moim zdaniem toleruje zło. Aby każde pokolenie nabrało doświadczenia z tego życia pełnego śmierci i grzechu i w przyszłym świecie gdzie każdy bunt już od razu będzie karany śmiercią poprzez to doświadczenie nie buntowało się tylko miłowało Boga. Tak samo jak każdy mieszkaniec pustyni czy ktoś kto znalazł się na pustyni zaczyna cenić wodę. Doświadczenie to najlepszy rodzaj zdobywania wiedzy dlatego księga Henocha tak pisze:
10 Ludzie bowiem nie zostali stworzeni po to, aby wzmacniali swoją wiarę piórem i atramentem. 1 Hen 69
W Edenie zabrakło ludziom wiary w słowa Boga. Dlatego księga Henocha jasno mówi, że naszą wiarę w słowa Boga możemy wzmocnić tylko przez doświadczenie życia w świecie w którym doświadczamy śmierci czyli skutków tegoż grzechu!!!!
Naprawdę drodzy bracia i siostry nie jesteśmy potworami ponieważ jemy mięso czyli pokarm z istot żywych, tak jak wmawiają nam weganie. Musimy to robić aby żyć. My i zwierzęta jesteśmy ofiarami spisku. znowu księga 2 Henocha pisze:

„Kto postępuje bezprawnie z duszą zwierzęcia, działa bezprawnie ze swą własną duszą, ponieważ człowiek przynosi jedno z czystych zwierząt, aby dokonać ofiary z powodu grzechu, aby mógł uzdrowić swoją duszę. Jeśli przyniesie na ofiarę czyste zwierzęta, ptaki i zboża, wtedy jest uzdrowienie dla tej osoby i ona uzdrowi swą duszę.

Wszystko, co zostało wam dane jako pokarm, związać czterema nogami, aby właściwie wykonać uzdrowienia.  To jest uzdrowienie i uzdrowi jego duszę. Ten, który skazuje na śmierć wszelkiego rodzaju zwierzę bez więzów, poddaje swą własną duszę na śmierć i działa bezprawnie przeciwko własnemu ciału. Ten, który wyrządza jakąkolwiek krzywdę wszelkiemu zwierzęciu w tajemnicy, jest to złym zwyczajem i taki działa bezprawnie z przeciwko własnej duszy.” 2 księga Hen 59

Znowu to Bóg w swoim prawie uregulował w jaki sposób mamy spożywać pokarm ze zwierząt i jak zwierzęta mamy traktować, z szacunkiem. I tak generalnie czynią ludzie szanując zwierzęta, podczas gdy takie koty zabijają zwierzęta małe dla przyjemności, więc te oskarżenia wegan to czyste kłamstwo (znowu na ten temat powinienem poświecić osobny artykuł). Jednak czy dla wegańskiej wizji miłości dla zwierząt jedząc tylko rośliny, warto sobie niszczyć zdrowie w tym zdrowie psychiczne. gdyż weganizm powoduje depresje i inne choroby psychiczne i przez to ludzie stają się bardziej podatni na działanie nie tylko demonów ale szatańskich mass mediów które aż epatują pokazywaniem okrucieństwa i negatywnych wiadomości. Weganie są nieskarmieni, gdyż nas mózg i całe ciało potrzebuje tłuszczy i białek zwierzęcych oraz weganie karmią się negatywnymi informacjami dlatego oni zwyczajnie popadają w depresje i inne choroby duszy i ciała.

Wiele braci i sióstr zatem niech się zastanowi nad tym co pisze, zanim zdecyduje się na weganizm.

6 uwag do wpisu “PRAWO BOGA CZ. 4 DLACZEGO LUDZIE STALI SIĘ MIĘSOŻERNI….czyli dalsze dowody, które obalają ewolucje i potwierdzają kreacje człowieka i krótki wiek świata…

 1. Bartek Bartosz

  Odniosę się do jednego wątku Twego artykułu bracie
  Rodzaju 4:

  (1) Adam obcował z żoną swoją Ewą, a ta poczęłqa i urodziła Kaina. Wtedy rzekła: Wydałam na świat mężczyznę z pomocą Pana.(BM)

  1) Adam poznał cieleśnie Ewę , swoją żonę .Ona poczęła i urodziła Kaina Powiedziała :”Otrzymałam człowieka za sprawą Boga „. (LXX)

  Z tych wersetów wynika jasno ze Adam „poznał cieleśnie ” swą żonę czyli mówiąc językiem współczesnym mieli sex i urodził się pierworodny Kain .

  Nie wydaje mi się żeby w Edenie doszło do sexu raczej ten owoc zmienił DNA pierwszej pary ludzkiej – narodził się grzech .

  W księdze Henocha Bóg wydał wyrok na istoty duchowe (Obserwatorów , Grigorii) które porzucili swe swoje mieszkanie w niebie i przybrali ludzkie ciała że już nigdy nie wejdą do nieba … czemu ta zasada miała by nie dotyczyć diabła .

  Księga Henocha:

  14.

  1 Księga sprawiedliwości i nagany dla odwiecznych Czuwających (spisana) zgodnie z nakazem Świętego i Wielkiego (wypowiedzianym) w wizji, którą widziałem.

  2 Ujrzałem w moim śnie to, co teraz powiem językiem ciała i moim tchnieniem, które Wielki dał ludziom w usta, żeby mogli nimi mówić i rozumieć sercem.

  3 Tak jak [Bóg] stworzył i wyznaczył ludzi do rozumienia słowa nauki, tak stworzył i wyznaczył mnie do tego, abym ganił Czuwających, synów nieba.

  4 Spisałem waszą prośbę, ale w mojej wizji oznajmiono mi, że wasza prośba nie zostanie [spełniona] po wszystkie dni wieczności. Pełny sąd [zadekretowano] przeciw wam i nie zaznacie pokoju.

  5 ODTĄD NIE WSTĄPICIE DO NIEBA PRZEZ CAŁĄ WIECZNOŚĆ . Postanowiono, że macie być związani na ziemi po wszystkie dni wieczności.

  6 Przedtem ujrzycie zniszczenie waszych umiłowanych synów i nie będziecie mogli nacieszyć się nimi, ale padną oni przed wami od miecza.

  7 Wasza prośba nie zostanie [spełniona] ani w odniesieniu do nich, ani w odniesieniu do was. I gdy płaczecie i błagacie, nie wypowiadacie ani jednego słowa z prośby, którą wystosowałem.

  Myślę że aniołowie którzy płodzą potomstwo nie mają powrotu do nieba i stanowią skład Bestii która ukrywa się na ziemi .
  Rodziny upadłych i ich potomstwo żyją w ukryciu .
  Szatan posiada dostęp do Boga wiemy to z Objawienia Jana gdzie powiedziano ze oskarża ludzi dniem i nocą przed Bogiem .
  Szatan uwiódł aniołów przy pomocy córek ludzkich ich domem teraz jest ziemia .Oszukał ich.

  Logicznym wydaje się że ten ojciec kłamstwa i zła nienawidzi ludzi i brzydzi się nami .Po co miałby tracić przywilej widywania Boga poprzeć psucie DNA ludzkiego poprzez sex i hybrydyzacje naszego gatunku .On ma od tego sługosów.

  Kiedyś temat poruszany był na forum .
  Szatan chciał być jak Wszechmocny i nie wydaje mi się by sex z Ewą nie uwłaczał jego dostojności i dumie.
  Oczywiście w jego spaczonym pojmowania swojej osoby .

  P.S.
  Co do wełmganizmu i miesożerstwa tego całego konflikcie świetnie to nakreśliłeś Kamilu. Jak zawsze 🙂

  Pozdrawiam Cię w Świętym Izraela .

  Polubione przez 1 osoba

  1. Bartku dokładnie mi ta teoria o seksie węża z Ewą jako zakazanym owocu poznania dobra i zła kupy się nie trzyma od początku. A ty podałeś kolejne dowody. Cała ta teoria o seksie węża z Ewą i spłodzeniu Kaina wybiela Adama, który także był winny. A to prowadzi z kolei do tego, że mężczyźni zaczynają obwiniać i nienawidzić wszystkie kobiety w tym swoje żony. Tę teorie popierał ten jegomość:
   https://pl.wikipedia.org/wiki/William_Marrion_Branham#Nauka_o_nasieniu_węża

   Czyli uwaga, tę teorie rozpropagował gość z sekty zielonoświątkowców. A zielonoświątkowcami kierują demony co widać na ich zebraniach, gdzie wierni otwierają się na wpływ demonów.
   Ta teoria ponadto to odsunięcie uwagi od tego co mogło by owym owocem poznania dobra i zła. I moim zdaniem było to nasze uzależnienie od mięsa bez którego nie możemy żyć.

   Polubione przez 2 ludzi

 2. NathanieLysandeR

  Zasadniczo człowiek nie jest ani roślinożercą (jak krowa) ani mięsożercą (znaczy się typowym drapieżnikiem)
  Dieta wegańska zwłaszcza surowa Witariańska ostro postarza organizm, wywołuje choroby jelit itd.
  A te całe wegańskie stałe oczyszczanie flaków zapewnia rozwaloną florę bakteryjną oraz odporność, na początku człowiek ma siłę a po czasie organizm się wyniszcza.
  Owszem wydalać z siebie metale ciężkie (sauna, odpowiednie jedzenie) ale nie w taki sposób.
  Nawet kolega Sandzia, często słychać jak ktoś tam ma rozwalone jelita, dostaje gorączkę albo biegunkę, oczywiście winowajcą musi być Hrabia Potocki specjalista od czarnej magii albo reptylianie 🙂
  W przypadku Podleckiego, Konona czy ‘’typowych schizofreników’’ jest to nawet śmieszne kiedy gościu ewidentnie odwraca rzeczywistość pod swój punkt widzenia ale nie w przypadku absolwentów sekty Antrovis czy innych osobników znanych z manipulowania zagubionymi ludźmi, podatnymi na wpływy i brak autorytetów.

  A swoją drogą dość ciekawą metodą marketingową jest piramida finansowa, innymi słowy szkolimy ludzi jako gońców dajemy im konkretne idee nie muszą myśleć mają powtarzać co usłyszeli i dzielić się z tym, ‘’podziel się, da lajka, weź ulotkę’’

  Na początku ta słynna dieta wege pomaga, ponieważ jest oparta na cukrach i węglowodanach a te dają efekt bycia jakby pod wpływem narkotyków, stąd te wahania nastojów, dziecinne zachowania, wrażenie jakby sami siebie parodiowali
  Samo oczyszczanie organizmu na początek jako post jest dobre ale gdy ktoś tak oczyszcza się przez dłuższy czas i nie ma praktycznie czego wyczyszczać…. i organizm zjada sam siebie.

  I to jest najgorsze w tej całej medycynie alternatywnej że tam także można spotkać bezkarnych oszustów żerujących na naiwnych zawiedzionych medycyną akademicką ludziach, lekarz może odpowiadać a szarlatan już nie a jak jeszcze sprzedaje magiczne lekarstwa które… głowę zetniesz to odrasta. Korporacje zarabiają na chorobach, nieszczęściu, braku Boga itd. Gdyby ludzie znali Boga i traktowali Stwórcę jako głównego dawcę Gnozy (poznania prawdy i Prawa Bożego) nie rzekomego pośrednika…. Po to stworzono Watykan i pozostałe religie aby odciąć od Boga a następnie przedstawić w zniekształconym świetle.

  Polubione przez 1 osoba

  1. Zgadzam się. Ludzie są wszystkożerni, i co ciekawe potrzebujemy głownie tłuszczy zwierzęcych, szczególnie po głodówkach aby odbudowac swoje ciało.
   Ciekawa sprawa, ale wiele osób je za dużo białek zwierzęcych a za mało tłuszczy zwierzęcych i zwyczajnie swój organizm zatruwa azotem. Dieta wegańska na początku działa ponieważ eliminuje się białka zwierzęce czyli organizm odtruwa się od azotu. Ale jednocześnie dieta wegańska tnie tłuszcze zwierzęce omega 3, przez co organizm po spaleniu swoich tłuszczy zwyczajnie szybko się starzeje i wyniszcza.

   Dodatkowo obecny świat szatana promuje szczupłość czy anoreksje jako oznakę zdrowia tymczasem co było oznaką zdrowia, czy szczupłość???

   „(15) A po upływie dziesięciu dni okazało się, że lepiej wyglądali i byli tężsi na ciele niż wszyscy młodzieńcy, którzy jadali pokarm ze stołu królewskiego.” Dan 1

   Nie oznaką zdrowia była odpowiednia masa czy waga, czyli ludzie nie byli wcale szczupli ani otyli. Mężowie w otoczeniu króla Babilonu musieli być dobrze zbudowani.

   Tymczasem wielu stosuje post Daniela jako dietę odchudzają a nie dietę na masę. Tymczasem Daniel po tej diecie przybierał na masie.

   Polubione przez 1 osoba

 3. NathanieLysandeR

  Już chyba wiem o co chodzi z tym resetem cywilizacji, kolejna teoria w stylu Fomienki po cichu podważająca Biblię

  Dotrwałem do 15 minuty od 8 minuty zaczyna się tak na prawdę, wcześniej było wiadomo że Mariusz kopiuje i nic w tym złego ale skoro Piramidy są dziełem Napoleona a Aleksander (Helios) Wielki żył w XIV wieku a Księga Daniela mówi o jego upadku i czterech następcach, według tych hipotez analogicznie Septuaginta powstała w XIV wieku.

  To jest główny problem ruskiego internetu, przeważnie hipotezy negujące wszystko co się da te same źródło później mówi wspak że Izraelici przepisywali od Egipcjan chociaż kult Atona, okres Anarneński oraz reforma Echnatona (zmiana kultu z Amena na Atena), Księga Umarłych oraz papirus Ipuwera wykazują że to Egipcjanie kopiowali od Izraelitów po Eksodusie.
  Nie winię ludzi którzy to przekazują zwłaszcza kiedy są oficjalnie mentalnie ekhm…. biorą leki gorzej że te źródła negują wszystko co się da i dają w zamian same hipotezy.

  Polubione przez 1 osoba

 4. Pingback: Związki gnozy, medytacji, duchowości religii wchodu, hinduizm z weganizmem…. czyli wszechobecna doktryna Lucyfera i kult Bestii. – Blog Cyryla

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s