Moje wyjaśnienie sprawy z Henrykiem i forum zbawienie.

 

Jak wiadomo z forum zbawienie tutaj, zostałem usunięty z forum zbawienie przez Henryka. Henryk oczywiście zadał mi pytanie:


„Proszę ten zaciemniony tekst przeczytać uważnie.
To jest oszczerstwo wobec Boga, który rzekomo niesłusznie skazał bogobojną Ewę na śmierć! Bóg nie miał racji ale Ewa była świętą kobietą w Raju!?
Bóg osądził naszą pramatkę prawidłowo i skazał ją… z bólem Boskiego serca na w pełni zasłużoną śmierć.
Jeżeli ludzi chronią i Ewy i szatana… i atakują tych, którzy bronią dobrego imienia Boga… nie daruj im tego Panie!!!!!!!!!
Jeżeli to nie jest satanizm, to czym satanizm jest!?Cyrylu… czy matka Ewa nie pomyliła ci się przypadkiem z… matką boską!?
To jest mój ostatni komentarz w tym temacie, zagrażającym szatanowi oraz jego nasieniu, nasieniu węża.”thewordwatcher


Henryku, to na Tobie spoczywa odpowiedzialność pokazania niepodważalnych dowodów na to, ze Ewa miała seks z wężem. Tymczasem ty, stosujesz typową sztuczkę sofistyczną czy raczej erystyczną (Erystyka – sztuka doprowadzania sporów do korzystnego rozwiązania bez względu na prawdę materialną.). Na czym polega ta sztuczka??? Na tym, że ty odwracasz uwagę od tego, ze twój artykuł i twoje dowody są słabe i łatwo je obalić co pokazałem w moim ostatnim artykule. Dlatego przerzucasz na mnie odpowiedzialność, w postaci insynuacji, że bronię czynu Ewy w postaci zjedzenie owocu poznania dobra i zła. Tymczasem prawda materialna jest taka, że ja obalam twoją tezę na to, że tym owocem poznania dobra czy zła był seks Ewy z wężem lub to, ze owocem poznania dobra i zła był jakiś środek dla ludzi i aniołów. Obalam tą tezę, używając różnych argumentów i dowodów przeciwnych i mam do tego prawo jako strona krytykująca twój artykuł i jego tezy. Ponieważ nie pisałem artykułu który by udowadniał jakąś tezę, hipotezę interpretacji wydarzeń w Edenie ale ją tylko obalał. A teraz Henryku pokarzę ci inny argument który dosłownie pokarze tutaj, że tezy twojego artykułu to w istocie wymysł szatana. Zobacz jak interpretujesz wydarzenia w Edenie:

Seks weża z Ewą 1

Czyli stawiasz ciekawą tezę. Owoc poznania dobra i zła to był afrodyzjak który powodował tak mocne podniecenie się nie tylko Ewy czy Adama czyli ludzi ale także aniołów w tym nawet węża, samego diabła. A teraz zobaczmy to co mówi sam Isus o tym co było motywem diabła w Edenie:

(44) Ojcem waszym jest diabeł i chcecie postępować według pożądliwości ojca waszego. On był mężobójcą od początku i w prawdzie nie wytrwał, bo w nim nie ma prawdy. Gdy mówi kłamstwo, mówi od siebie, bo jest kłamcą i ojcem kłamstwa. ew. Jana 8

Czyli tutaj Isus twierdzi, że diabeł od początku stworzenia ludzi chciał ich zamordować. Tymczasem twoja teoria głosi, że diabeł zjadł owoc (prawdopodobnie, ponieważ aniołów i jego nie obowiązywał zakaz jedzenia substancji podniecających czy wywołujących popęd seksualny tylko ludzi) i po prostu chciał uprawiać seks z Ewą. Czyli pomyślmy, diabeł nie chciał zabić Ewy a tym bardziej Adama ponieważ chciał ją po prostu przelecieć. Czyli wg twojej teorii Isus kłamie co do motywów diabła. Twoja teoria usprawiedliwia diabła. Ponieważ jeśli diabeł zjadł owoc to nie panował nad swoim popędem podobnie jak Ewa i uprawiali seks to pod wpływem owocu a nie wskutek wyrafinowanej intrygi (czyli wąż nie był najsprytniejszym z dzikich zwierząt ale najgłupszym). Jeśli diabeł nie zjadł owocu to i tak chciał tylko przelecieć Ewę i ją zapłodnić. Żaden morderca nie chce zapłodnić kobiety którą zamierza zabić . Tak samo żaden morderca jeśli chce zabić młodą parę nie chce zapłodnić panny młodej a potem nie pozwala zapłodnić panny młodej panu młodemu. A wg twojej teorii diabeł chciał spłodzić z Ewą Kaina a potem pozwolił aby Adam spłodził z Ewą Abla. Nie wiem ale dla mnie taki plan mordu na pierwszej prze ludzkiej wydaje się bardzo nieprawdopodobny. Jak zatem widzisz drogi bracie, twoja bronisz jednej z najgłupszych teorii czy interpretacji wydarzeń w Edenie. Jak mawiał Tomasz Lis ( a w zasadzie powtórzył to co sądzi zapewne sam diabeł o telewidzach):

„Myślicie, że ludzie są tacy głupi??? Ludzie są głupsi niż myślicie” czy” Widz w Polsce wybaczy wiele, ale nie wybaczy jednego aby potraktować go poważnie” .

I tak Henryku ja potraktowałem twój artykuł poważniej niż nawet ty sam. To, ze wnioski z krytycznej analizy twojego artykułu są takie a nie inne to nie jest moja wina ale twoja drogi bracie. Niczym w baśni Hansa Christiana Andersena pt. „Nowe szaty króla albo Nowe szaty cesarza”  czułem się jak dziecko wołające, że „król jest nagi”pisząc ten artykuł. Prawda Henryku boli ale :

(32) I poznacie prawdę, a prawda was wyswobodzi. Ew Jana 8

Prawda o twoim ostatnim artykule niestety jest taka, że bronisz szatańską teorie i sam zarzucasz mi satanizm. Henryku no cóż, samemu Piotrowi oberwało się od Isusa kiedy ten głosił teorie które podesłał mu diabeł tutaj. Zobacz zresztą ten fragment:

(13) A gdy Isus przyszedł w okolice Cezarei Filipowej, pytał uczniów swoich, mówiąc: Za kogo ludzie uważają Syna Człowieczego? (14) A oni rzekli: Jedni za Jana Chrzciciela, inni za Eliasza, jeszcze inni za Jeremiasza albo za jednego z proroków. (15) On im mówi: A wy za kogo mnie uważacie? (16) A odpowiadając Szymon Piotr rzekł: Tyś jest Mesjasz, Syn Boga żywego. (17) A Isus odpowiadając, rzekł mu: Błogosławiony jesteś, Szymonie, synu Jonasza, bo nie ciało i krew objawiły ci to, lecz Ojciec mój, który jest w niebie. (18) A Ja ci powiadam, że ty jesteś Piotr, i na tej opoce zbuduję Kościół mój, a bramy piekielne nie przemogą go. (19) I dam ci klucze Królestwa Niebios; i cokolwiek zwiążesz na ziemi, będzie związane i w niebie, a cokolwiek rozwiążesz na ziemi, będzie rozwiązane i w niebie. (20) Wtedy przykazał uczniom swoim, aby nikomu nie mówili, że On jest Mesjaszem. (21) Od tej pory zaczął Isus Chrystus tłumaczyć uczniom swoim, że musi pójść do Jerozolimy, wiele wycierpieć od starszych arcykapłanów i uczonych w Piśmie, że musi być zabity i trzeciego dnia wzbudzony z martwych. (22) A Piotr, wziąwszy go na stronę, począł go upominać, mówiąc: Miej litość nad sobą, Panie! Nie przyjdzie to na ciebie. (23) A On, obróciwszy się, rzekł Piotrowi: Idź precz ode mnie, szatanie! Jesteś mi zgorszeniem, bo nie myślisz o tym, co Boskie, lecz o tym, co ludzkie. Mat 16

Zobacz Henryku Isus określił Piotra satanistą. Czyli no cóż dla mnie jeden twój głupi artykuł nie przekreśla ciebie i twoich wcześniejszych dokonań w ochach Boga ani w oczach moich. Niczym Piotr odkryłeś wcześniej prawdę o Pawle, zaginionym Izraelu i wiele innych prawd. Niestety twój ostatni artykuł który bronisz niczym katolik dogmatów o Marii, to niewypał sprzeczny z Biblią. A obrona w postach twojego ostatniego artykuły także jest nie najlepsza:

„Są na to solidne dowody i nie dbam już więcej o to, co ludzie sobie pomyślą. Mnie interesuje tylko to, co Bóg o mnie myśli i to trzyma mnie nadal przy Nim.”thewordwatcher

a potem piszesz to:

„Także widać wyraźnie ‚zrozumienie’ Cyryla, który z grupą innych dąży nie tylko do dyskredytacji wiarygodności moje osoby i tym samy dąży ta grupa do odkręcenia moich odkryć. Nie mam ku temu żadnych wątpliwości.”thewordwatcher

Henryku skoro nie dbasz co sobie ludzie pomyślą o twoim ostatnim artykule to dlaczego go bronisz poprzez atakowanie mnie i zarzucanie mi satanizmu, bycie członkiem jak nie przywódcą spisku???? Dlaczego teraz nagle sam bronisz swojej wiarygodności, poprzez obronę swoje artykułu???

Nie obraź się bracie. Nie zamierzam Ci udowadniać, że nie jestem wielbłądem, ponieważ twoje insynuacje wobec mojej osoby oraz wobec osób piszących na grupie Facebooku o nazwie”Zjednoczony Lu Boży” niestety pokazują tylko twoje obecne oddalenie od nauk Isusa w skutek ich niewypełniania. Napisałem kiedyś artykuł, po tym jak Mariusz Szczytyński i Estera atakowali ewangelie Mateusza, która nauczała o miłości ten artykuł:

Jaki upomnienie miał Isus dla zboru w Efezie…

I teraz wygląda na to, że te słowa Isus kieruje drogi bracie do Ciebie:

„(1) Do anioła zboru w Efezie napisz: To mówi Ten, który trzyma siedem gwiazd  w prawicy swojej, który się przechadza pośród siedmiu złotych świeczników: (2) Znam uczynki twoje i trud, i wytrwałość twoją, i wiem, że nie możesz  ścierpieć złych, i że doświadczyłeś tych, którzy podają się za apostołów, a nimi  nie są, i stwierdziłeś, że są kłamcami. (3) Masz też wytrwałość i cierpiałeś dla imienia mego, a nie ustałeś. (4) Lecz mam ci za złe, że porzuciłeś pierwszą twoją miłość.(5)Wspomnij więc, z jakiej wyżyny spadłeś i opamiętaj się, i spełniaj  uczynki takie, jak pierwej; a jeżeli nie, to przyjdę do ciebie i ruszę świecznik  twój z jego miejsca, jeśli się nie opamiętasz.(6) Na swoją obronę masz to, że nienawidzisz uczynków nikolaitów, których i  ja nienawidzę.” Ap. 2

Owszem bracie nienawidzisz uczynków satanistów i masz wytrwałość dla imienia Isusa, ale twoja miłość oziębła i to widać w twoich postach. Tutaj co głosi Isus:

(11) I powstanie wielu fałszywych proroków, i zwiodą wielu. (12) A ponieważ bezprawie się rozmnoży, przeto miłość wielu oziębnie.(13) A kto wytrwa do końca, ten będzie zbawiony. ew Mat 24

Zobacz bracie nauka o seksie Ewy z wężem to nauka fałszywych proroków, którzy przez nią zwiedli Ciebie. Isus Ciebie zapewne upomina, abyś nie oziębił swoje miłości, gdyż to właśnie miłość i uczynki są oliwą do lamp dla panien roztropnych a nie wiedza Biblijna. Bóg nie bez przyczyny pozwolił aby sam Piotr został zwiedziony i określony przez Isusa szatanem. Bóg w ten sposób pokazuje, ze każdy z nas może zostać zwiedzionym.

Napisze raz jeszcze. Nie mam pretensji o odebraniu mi prawa do pisania na tym forum a wręcz czuję, ze to forum było niczym:

(17) I nie wlewają wina młodego do starych butli, bo wtedy butle pękają, wino wycieka a butle niszczeją. Ale młode wino wlewa się do nowych butli, a wtedy zachowuje się jedno i drugie. Mat 9

Po prostu Henryku za bardzo skupiłeś się na analizowaniu bieżących wydarzeń politycznych a porzuciłeś studiowanie ewangelii Jana i Mateusza. Dlatego twoje fora i ostatnie artykuły na twoich stronach są niczym stare butle, które nie mogą przyjąć nowej prawdy od Isusa, który chce nam wszystkie tajemnice objawić w nich:

3 Odpowiadając mi rzekł do mnie: „To jest Syn Człowieczy, do którego należy sprawiedliwość i z którym mieszka sprawiedliwość. On to objawi cały skarbiec tajemnic. Jego to wybrał Pan Duchów; ma on zwyciężać przed Panem Duchów, w sprawiedliwości na wieki. 1 Hen 46

Ja zresztą i tak skupiłem się na pisaniu na moim blogu. Przypadek twojego zwiedzenia drogi bracie jest też nauką dla mnie, że ja czy każdy badacz Biblii może zostać zwiedziony. Jednak co ciekawe Isus taką rzecz naucza o uczonych w piśmie:

(52) A On powiedział do nich: Dlatego każdy wyuczony w Piśmie, nauczony o Królestwie Niebios, podobny jest do gospodarza, który dobywa ze swego skarbca nowe i stare rzeczy. Mat 13

Czyli wszelkie tajemnice leżą tak naprawdę w ewangeliach Jana i Mateusza a nie w szatańskich źródłach i uczony w piśmie te tajemnice odkryje poprzez ciągłe analizowanie z pozoru już usłyszanych słów Isusa. Dlatego dla mnie słowa Isusa w ewangeliach Jana czy Mateusza mają wielką moc i wartość gdyż możliwość ich interpretacji oraz odkrywania przez to tajemnic jest dla mnie nieskończona.

Wiele się też Henryku dzięki pisaniu na twoim forum i czytaniu twoich artykułów nauczyłem. Niestety twój ostatni artykuł miał na celu, przez łatwość jego obalenia właśnie abyś sam ośmieszył prawdy, które wcześniej dzięki Isusowi odkryłeś. Szczególnie teraz postać Pawła z Tarsu dla wielu będzie postrzegana jako dalej apostoł baranka. Dlatego ja po prostu napisałem trafny i krytyczny artykuł aby paradoksalnie bronic twoje wcześniejsze prawdy bracie. Szczególnie prawdy o tym jak niebezpieczny jest Paweł z Tarsu i tutaj nawet jak tochę twoja wiarygodność ucierpiała to nic. Urażona duma bracie i tyle, przejdzie ci to z czasem, też tak wiele razy mam, w sumie to doskonała okazja do ćwiczenia się w pokorze bracie.

 

Życzę Ci wielu błogosławieństw Boga Izraela i oby Isus nadal ci objawiał swoją ewangelią wiele tajemnic bracie 🙂

16 uwag do wpisu “Moje wyjaśnienie sprawy z Henrykiem i forum zbawienie.

 1. Aneta

  Przykro się to czyta. Temat Kaina jako syna szatana, w moim odczuciu był tylko gwoździem do trumny dla Ciebie i innych forumowiczów, żeby odpuścić sobie forum na stałe. Szkoda, że nie byliście z Henrykiem do końca szczerzy i nie napisaliście konkretnie jakie zmiany na forum można wprowadzić, po prostu zrobiła się cisza i tyle. Dziwisz się, że go to zabolało? I dlaczego tak bardzo przejmujesz się ośmieszeniem? Przecież, każdy jeden temat omawiany tutaj, czy na forum może być wykpiony. Czy to o Pawle, czy o upadłych aniołach, którzy podają się za ufo, itd.. Kolejna sprawa, z Twojej strony jak i z Henryka, padło zbyt wiele niepotrzebnych słów. Spory można rozwiązać, ale potrzeba do tego chęci. Tutaj na ten moment niestety ich zabrakło. Mam nadzieje, że dacie sobie czas na przemyślenia, ochłoniecie trochę i się pogodzicie. Fajnie gdyby tą energię spożytkować na to, żeby zachęcić innych do poznania Naszego Ojca, przecież o to chodzi, czyż nie.
  Co do Adama, Ewy i Kaina, tak naprawdę nikt z nas nie wie na 100% jak to wszystko wyglądało i niech każdy sam sobie to rozważy. W moim odczuciu szatan to narcyz, psychopata i manipulant który pragnie władać dosłownie wszystkim, jest zazdrosny o Naszego Ojca i chce żeby to jego wszyscy wielbili. Dlatego tak wiele ludzi za nim podąża, bo jego motto to, bądź wolny, rób co chcesz, nie przejmuj się innymi, żyj pełnią życia, bez zasad i obowiązków.

  Polubienie

  1. Aneto ten temat Kaina jako owocu seksu Ewy i węża był krytycznie przyjmowany na forum już wcześniej w 2018 roku. A ja po tym jak pierwszy raz zostałem wraz z grupą usunięty z forum w mailu do Henryka poruszyłem. Potem dałem przed opublikowaniem tego tematu kilka postów krytycznych.
   Zresztą forum zbawienie nie miało tak naprawdę regulaminu i za byle co, kaprys Henryka można było z niego wylecieć. Więc wielu wolało nic nie pisać.
   Niestety Henryk był i jest kiepskim administratorem. Niedawno wyleciałem z forum ponownie, bez podania mi przyczyn…. potem Henryk łaskawie wyjaśnił dlaczego tak uczynił.
   A powód jest prosty, mój artykuł obalił całkowicie teorie i wymysły Henryka, pokazał ogromną ignorancje, niewiedze Henryka w temacie który opisał…. a na dodatek aby zatuszować skalę swojej porażki obarczył mnie winą i sklasyfikował jako agenta i szatana.
   Postawa Henryka budzi słuszne u wielu zażenowanie, kpiny czy oburzenie.
   Henryk oczywiście po moim artykule poprzednim i obecnym zmodyfikował swój artykuł, aby zatuszować fakt, swojej porażki….. ale szczerze nadal w nim jest mowa o spłodzeniu Ewy z wężem Kainem. Czyli Henryk dalej się ośmiesza. Jego sprawa nie moja.

   To pokazuje jedno, wielu ludzi traktuje Henryka jako guru sekty a sam Henryk zapewne nieświadomie wszedł w tę rolę.
   Na mój jeden krytyczny artykuł, zareagował histerycznie i dziecinnie. A wielu dalej broni tutaj Henia.

   Dla mnie prawda jest ważniejsza od urażonego ego Henryka.

   Pozdrawiam 🙂

   Polubione przez 1 osoba

   1. Aneta

    Mimo wszystko uważam, że należało napisać szczerze o swoich odczuciach odnośnie forum, czy też Henryka, nawet jeśli skutkowałoby to wywaleniem z niego. I to naprawdę, nie chodzi zupełnie o to, żeby trzymać czyjąś stronę. Po prostu zachować się jak należy, nawet jeśli ta druga strona niekoniecznie jest w porządku. Mam nadzieje, że z czasem złość opadnie i dojdziecie do porozumienia.
    Pozdrawiam.

    Księga Amosa 4,
    (1) Słuchajcie tego słowa wy, krowy baszańskie, mieszkające na górze Samarii, które uciskacie biednych, gnębicie ubogich, mówicie do swoich mężów:
    Przynoście, a będziemy piły!
    (12) Dlatego tak postąpię z tobą, Izraelu… A ponieważ tak chcę z tobą postąpić, przeto przygotuj się na spotkanie twojego Boga, Izraelu!
    5 (12) Bo wiem, że liczne są wasze zbrodnie i wielkie wasze grzechy. Gnębicie niewinnego, bierzecie łapówki, a prawo ubogich obalacie w bramie.
    9,(9) Bo oto każę przesiać wśród wszystkich ludów dom Izraela, jak się przesiewa w przetaku, tak że ziarnko nie upadnie na ziemię.

    W moim rozumieniu chodzi o zbrodnie jakie dokonuje obecny Izrael na Palestynie, ale i na całym świecie. Zastanawia mnie jedno, co oznacza krowy baszańskie? czy chodzi o potomków olbrzymów, upadłych? czy o kobiety, które są pozbawione jakiejkolwiek empatii.

    Psalm 22:
    (13) Otoczyło mnie mnóstwo cielców, Obległy mnie byki Baszanu…
    (14) Rozwarły na mnie swą paszczę Jak lew, co szarpie i ryczy.
    (24) Wy, którzy się boicie Pana, chwalcie go! Wysławiajcie go wszyscy potomkowie Jakuba! Bójcie się go wszyscy potomkowie Izraela!

    Księga liczb 21:
    (32) Następnie Mojżesz wysłał wywiadowców, aby zbadano Jaezer. Zdobyli oni jego okoliczne osiedla i wypędzili Amorejczyka, który tam mieszkał.
    (33) Potem zawrócili i poszli drogą ku Baszanowi. Naprzeciw nich wyszedł Og, król Baszanu, z całym swoim ludem, aby stoczyć bitwę pod Edrei.
    (34) I rzekł Pan do Mojżesza: Nie bój się go, gdyż wydam go w twoje ręce wraz z całym jego ludem oraz jego ziemią. Uczynisz z nim tak,
    jak uczyniłeś z Sychonem, królem amorejskim, który mieszkał w Cheszbonie.

    Polubione przez 1 osoba

   2. Aneto zapewne masz racje, mądry Polak po szkodzie. Tutaj ja zapewne zawiniłem oraz inni.
    Nie żywię do Henryka złości.
    Zastanawiałem się co doprowadziło Henryka do takiego zwiedzenia. I moim zdaniem Henryk latami karmił się negatywnymi informacjami z internetu, przez co żył nieświadomie w ciągłym stresie, potem doszły problemy w niego w domu…. i niestety, jest coś takiego jak Paradoks Kano:”Paradoks Kano – polega na tym, że w walce wręcz techniki mniej niebezpieczne dla zdrowia (na przykład chwyty) są w praktyce skuteczniejsze od technik bardziej destrukcyjnych czy brutalnych (na przykład wbijanie palców w oczy), ponieważ można je wielokrotnie przećwiczyć na żywym, stawiającym opór przeciwniku (sparingpartnerze), bez wyrządzenia mu krzywdy. „. Henryk wiele lat był w sekcie Jehowych indoktrynowany i szkolony, tak, że obecnie gdy jego mózg i dusza są zmęczone stresem w zasadzie powtarza zwodnicze nauki świadków. Czyli:
    1. Świadkowie jak i Henryk ciągle oczekują, że lada moment będzie koniec świata czy przyjście Isusa. To jeszcze potęguje stres.
    2. Świadkowie jak i Henryk uważają, ze czuwanie polega na obserwowaniu wydarzeń ze świata. Ponownie ogrom negatywnych informacji dostaje mózg.
    3. świadkowie Jehowych jak i Henryk uważają, że Bóg ocali tylko nielicznych a większość ludzi zostanie przez Boga zabita oto ostani post Henryka:”Co jest jeszcze ciekawsze, Turcy nie zaprzeczają o takiej możliwości, ale wściekają się, że Bóg ma zniszczyć ponad 7 miliardów ludzi, którzy nie będą porwani.

    To i wiele innych narastających informacji z UFO włącznie wskazuje bardzo wyraźnie, że ruch ku porwaniu oraz uprowadzeniu na pustynię zaczyna być coraz bardziej realny i następuje pewnego rodzaju panika, ku chwale Boga i Syna!” http://zbawienie.forumotion.com/t364-zacznijmy-nieco-informowac-polakow-slowian
    4. Wreszcie co pisze Henryk o imieniu Jehowa:”Forma Jehowa oznacza niszczycielskiego mąciwodę, podżegacza i krzywdziciela!” A pisząc:”Co jest jeszcze ciekawsze, Turcy nie zaprzeczają o takiej możliwości, ale wściekają się, że Bóg ma zniszczyć ponad 7 miliardów ludzi, którzy nie będą porwani.” Henryk pokazuje, że obecnie dla niego Bóg ma na imię Jehowa. Henryk w tym poście aż skacze z radości i nie wiadomo czy tylko z powodu porwania na pustynie czy także z powodu zabicia wg niego przez Boga 7 miliardów ludzi.
    Ja zapewne zauważyłem dopiero niedawno te symptomy, inni wcześniej ale one zaczęły się moim zdaniem kilka lat wcześniej i tylko jego żona lub osoby mieszkające obok niego mogły te zmiany najszybciej zauważyć. Przez internet takie rzeczy ciężko wyczuć.
    Zresztą Henryk sam jako administrator forum potrafił wyrzucać ludzi wg swojego kaprysu.
    W tym filmie:

    6 lat temu Henryk w zasadzie podał co może uczynić człowiekowi ciągłe faszerowanie się informacjami i rozrywkami z szatańskich mass mediów. Niestety Henryk sam faszerował swój mózg tymi informacjami. I teraz widzimy efekt końcowy niestety.
    Jedyne co Henrykowi może pomóc to zrobić sobie post od internetu i negatywnych informacji. Niech skupi się na żonie, studiowaniu Biblii czy tworzeniu muzyki do psalmów. Wtedy po kilku miesiącach coś do niego dotrze.
    Aneto obecnie niestety, Henryk nie jest wstanie przyznać się do błędu, choć jego artykuł o Edenie to w zasadzie wielka pomyłka, gdyż pod wpływem mojej krytyki go zmieniał…. niestety zmienił jego formę a nie treść. A jak ktoś zmienia formę to oznacza, że próbuje zatuszować swoje błędy i to jest tragiczne. Co mówi Isus:
    (23) Lecz nadchodzi godzina i teraz jest, kiedy prawdziwi czciciele będą oddawali Ojcu cześć w duchu i w prawdzie; bo i Ojciec takich szuka, którzy by mu tak cześć oddawali.” ew Jana 4. A jak Henryk może oddawać cześć Bogu i być z nim w kontakcie skoro tuszuje swój artykuł przy pomocy zmiany formy a nie przyznania się do błędu w obliczu dowodów które przedstawiłem????
    Co gorsza nowy członek BartekBartosz swoimi postami jeszcze bardziej utwierdza Henryka w przekonaniu o jego nieomylności i boskiej misji jaką miały Henryk pełnić. A Henryk no cóż pokazuje, ze jest łasy na pochwały, ponieważ pochwały przy tak ogromnym i długoletnim stresie to ulga dla duszy czy nawet mózgu.
    BartekBartosz niestety nie rozumie, ze czyni krzywdę Henrykowi, chociaż mu radziłem aby zaprzestał pisania na forum Henryka.
    Zapewne decyzja Henryka o zamknięciu forum była słuszna, ale powód zamknięcia forum był już niestety fałszywy. To nie członkowie forum stanowili problem ale coraz bardziej zestresowany Henryk. Henryk jako jeden z powodów podał, że członkowie za mało piszą i interesują się forum. Czyli ponownie, Henryk żyjący w ciągłym stresie potrzebował pochwał i zainteresowania. Tymczasem tak naprawdę Henryk potrzebował i potrzebuje postu i to nawet kilkumiesięcznego od internetu.
    Niestety nie jestem psychologiem a ponadto internet nie daje żadnej wiedzy o zmianach w psychice danego człowieka, tak jak bezpośredni kontakt w cztery oczy.

    Polubienie

 2. Colargol

  Diabeł był mężobójcą od początku, i zrobił dwie rzeczy. Najpierw zamordował Adama, w ten sposób, że Adam ostatecznie zjadł owoc. Tutaj diabeł zgrzeszył słowem. Następnie diabeł spłodził Kaina, jako opozycje do przyszłego potomstwa Adama. Przecież logiczne, że po zjedzeniu owocu, Adam z Ewą nadal mogli spłodzić normalne potomstwo. Diabeł więc zapłodnił Ewę, mając nadzieję na to, że jego potomstwo utrudni życie potomstwu Adama. Zanim Adam umarł, szatan zapewne miał nadzieję, że albo Adam nie zrodzi już potomstwa wcale, albo że jeżeli zrodzi, to Kain i jego synowie wymordują potomków Adama. Bez Kaina cały plan diabła wymordowania Adama i ewentualnych jego potomków kończy się w ogrodzie Eden.

  Polubienie

   1. Colargol

    Ja tylko teoretyzuje, ponieważ jak pisał Henryk, opis w Edenie może być alegoryczny, zresztą, wiele rzeczy może być alegoryczne. Załóżmy, że Kain to czysty syn Adama, czyste jego nasienie. O jakim więc potomstwie mówił Bóg wypowiadając przekleństwo wobec diabła? Czy to może była alegoria z tym potomstwem? Kim są Żydzi, kto zapoczątkował ich rasę?

    Polubienie

 3. NathanieLysandeR

  Z tego co wiem to pierwsza para nie została skazana na śmierć, otrzymali szansę na dalszy rozwój (płodzenie potomstwa), człowiek stał się śmiertelnikiem a po potopie skrócono maksymalny wiek życia do 120 lat.

  Polubione przez 1 osoba

 4. Colargol

  Postawie hipoteze. Rozmowa Ewy z szatanem w Księdze Rodzaju to streszczenie. Szatan rozmawiał z Ewą przez dłuższy czas. Bóg poprostu wybrał konkrety, czyli to co z tej rozmowy wynikło. Czyli złamanie Prawa przez Ewę. Szatan dłuższy czas rozmawiał z Ewą i ją uwodził, gdy wkońcu ona uległa szatanowi, ta zjadła ten owoc. Ewa była już inną osobą po spożyciu owocu. W ogrodzie było mnóstwo różnych owoców, dała Adamowi ten z zabronionego drzewa, ale nie powiedziała mu o tym, Adam mógł więc nie wiedzieć, i myślał że Ewa daje mu owoc ze zwykłego drzewa. Co było dalej? Nie wiemy, ale fakty znamy. Ewa jako pierwsza zjadła owoc, zanim dała go Adamowi do zjedzenia, nie wiemy, co się wydarzyło. Ona już miała oczy otwarte, Adam nie. Nikt z nas nie wie, co się w tym czasie mogło stać. Adam mógł być nieświadomy grzechu, tak jak katolicy są nieświadomi bałwochwalstwa. Ewa mając mądrość mogła oszukać Adama. Czemu Biblia o tym nie mówi? Jeżeli Adam wiedział, to dziwne, że to zjadł, naprawdę dziwne.

  Polubienie

   1. Colargol

    Dlaczego sugerujesz, że to co napisałem to fantastyka? Polegam na tym co pisze w Księdze Rodzaju. Gdzie jest tutaj fantastyka? Przecież Ewa zjadła owoc, szatan ją do tego namówił, potem Adam zjadł, bo Ewa mu dała do zjedzenia ten owoc. Ja nie wiem, co konkretnie jeszcze się tam wydarzyło, też chciałbym poznać prawdę.
    A to, że Adam mógłbyś nieświadomy tego owocu to nie tylko moja hipoteza:

    „18 I Ewa rzekła do Adama: ‚Żyj, mój panie, tobie przyznane jest życie, ponieważ nie popełniłeś ani pierwszego, ani drugiego błędu. Ale ja zbłądziłam i zostałam sprowadzona na manowce, bo nie zachowałam przykazania Bożego. I wypędź mnie teraz ze światła twojego życia, i pójdę w stronę zachodzącego słońca, i tam będę aż umrę.’ I zaczęła iść w kierunku okolic zachodnich, i lamentowała, i płakała gorzko, i głośno jęczała. I zbudowała tam szałas, podczas gdy w łonie miała trzymiesięcznego potomka. (…) „

    Polubienie

   2. Tu masz dowód:”(6) A gdy kobieta zobaczyła, że drzewo to ma owoce dobre do jedzenia i że były miłe dla oczu, i godne pożądania dla zdobycia mądrości, zerwała z niego owoc i jadła. Dała też mężowi swemu, który był z nią, i on też jadł.” Rodz. 3. Adam był przy tym jak Ewa zjadła owoc z drzewa poznania dobra i zła. Adam znał też te drzewo poznania dobra i zła, więc Ewa nie mogła go oszukać co do tego jaki jest to owoc. Gdyż Adam dostał takie przykazanie od Boga:
    „(16) I dał Pan Bóg człowiekowi taki rozkaz: Z każdego drzewa tego ogrodu możesz jeść,

    (17) Ale z drzewa poznania dobra i zła nie wolno ci jeść, bo gdy tylko zjesz z niego, na pewno umrzesz.”Rodz. 2
    Więc twoja hipoteza to fantastyka.

    Polubienie

 5. NathanieLysandeR

  Często naucza się żę chodzi o dwie linie rodowe – Set/Abel i Kain, tak jakby miało to na celu odwrócić uwagę od aniołów którzy z czystej perfidii dążyli do zniszczenia człowieka, dzieła bożego.
  Linia rodowa Kaina zaginęła a giganci powstawali nadal, to był kolejny najazd aniołów i ich nowe dzieci za które są odpowiedzialne.
  Hmmm skoro pramatka urodziła dziecko Gadraelowi (lub innemu aniołowi tzw Fosfor) a potem Kainowi (nie wiem skąd to, to jest chyba największa bzdura) czy to nie oznacza że wszyscy jesteśmy conajmniej pół-nefilimami ?
  Nie wydaje mi się żeby celem aniołów był wyłącznie seks, chcieli pokazać Bogu że oni są lepszymi stwórcami a po drugie zazdrość.

  Co do Targumów, kiedyś sądziłem że jest to pieresza wersja Tanachu,
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Targum
  A z tego wychodzi że Targumy to taka ”poetycka” wersja Tanachu + ich komentarze,
  Z tego wychodzi że język ”Hebrajski” Aramejski i Hetycki wywodzą się od jednego pnia.
  W tych tekstach nie można liczyć na uczciwość tłumaczy zgodnie z oryginałem
  http://targum.info/pj/pjgen1-6.htm
  Tam diabeł nazywany jest Samaelem, ale w pewnych tekstach jak Hipostaza Archontów to Bóg jest nazywany Sammaelem, Yaldabaoth itd.

  Oni tego nauczają, że przychodzi zapylać dziewice aby wyszedł z tego Antychryst którego Chrystus pokona w świątyni, większość wierzy w jednego Antychrysta i Chrystusa na podstawie proroctw Pawła, nietrafionych zresztą.
  Oczywiste że aniołowie oszukują nawet swoje dzieci.
  Kolejna ich nauka, że wszyscy zginą za wyjątkiem tej wybranej grupy która wierzy posiada supermoce uzdrawiania rękami na wyższych wibracjach itd.
  Z Objawienia wynika że jakieś 2/3 ludzkości przetrwa, przecież Stwórca nie chce zniszczyć ludzkość ani przeklnąć lecz ją wyzwolić i pobłogosławić udowodnić kto ma rację.

  Cham był definitywnie dzieckiem Noego, słyszałem o dwóch hipotezach przeklęcia Kanaana:
  1. Cham chamem i podglądaczem
  2. Kanaan owocem kazirodzctwa

  Aniołowie zaatakowi najpierw Chamitów a konkretnie potomstwo – Kanaana i Mesraima znaczy się Egipcjanie oraz większość ludów Kanaanu. Płodzili gigantów na potęgę.
  A żydzi powstali poprzez mieszanie genów Edomitów (Abrahama) z Hetytkami, Arabkami i tak dalej. Aniołowie zbuntowali także tam namieszali zapewne bezpośrednio.
  Potop czyli reset miał na celu wyczyścić ziemię z tego Nefilimskiego szamba.

  Ps.
  Ks Jubileuszów 4:
  (8) W szóstym tygodniu [134-140 Roku Pańskiego] spłodził córkę Azurę .
  (9) And Kain wziął sobie za żonę swoją siostrę, a ona porodziła mu Henocha pod koniec czwartego jubileuszu. A w pierwszym roku pierwszego tygodnia piątego roku jubileuszowego domy zostały zbudowane na ziemi, a Kain zbudował miasto i nazwał je imieniem swego syna, Henocha.
  (10) I Adam poznał Ewę, swoją żonę, a ona urodziła jeszcze dziewięciu synów.

  Polubione przez 1 osoba

 6. Colargol

  Aniołowie spłodzili to potomstwo, bo chcieli seksu, wyraźnie o tym mówi tak Biblia jak i Księga Henocha. Kobiety były piękne i im się podobały, Aniołowie nie mogli się powstrzymać i zrobili z nimi seks. Po potopie ten proceder musiał się powtórzyć, bo dzisiaj nadal istnieje nasienie węża, Edomici.

  Polubienie

 7. Pingback: Nowe forum:”Naśladowcy Chrystusa” – Blog Cyryla

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s