Nowe forum:”Naśladowcy Chrystusa”

Podaje oświadczenie Obserwatora o utworzeniu nowego forum a nazwie:”Naśladowcy Chrystusa”

„W związku z tym, że po pewnych perypetiach na forum www.zbawienie.forumotion.com, gdzie administratorzy tej grupy byli stałymi członkami, którzy zostali tam zablokowani, padła inicjatywa, by razem utworzyć nowe miejsce dyskusji w tematach biblijnych oraz czasów końca.

Nowe forum www.nasladowcy.forumpolish.com i jego administratorzy będą kontynuować w pewnym sensie pracę, którą wspólnie podjęliśmy kiedyś dzięki wysiłkom Henryka Kubika i jego strony www.zbawienie.com, tworząc także osobne witryny opierające swoje materiały wyłacznie na słowach Boga i Jego Proroków z Synem Bożym Isusem Chrystusem na czele.

Materiały te będa udostępniane i omawiane na forum przez ich uczestników chcących także dodać coś od siebie w tej kwestii, bądź włączyć się do prowadzonych wspólnie dyskusji na drodze do poznania i zrozumienia Słowa Bożego.

W miarę możliwości, do forum będą dodawani członkowie poddani selekcji, a to dlatego by ograniczyć dostęp osobom, które będąc w początkowych etapach nawrócenia, zadawały by liczne pytania, na które odpowiedzi można przecież znaleźć w Ewangelii czy na naszych witrynach.

Chodzi nam o to, by w dyskusjach brały udział osoby znające już Prawdę, mogące pomóc w rozwikłaniu trudniejszych tematów.

W razie chęci kontaktu można znaleźć nasz adres w REGULAMINIE i tam słać ewentualne pytania czy własne przemyślenia” Obserwator

„**INFORMACJA ODNOŚNIE UCZESTNICTWA W NOWYM FORUM**

Chcielibyśmy poinformować, aby prośby o dołączenie do forum poprzedzić mailem na adres nasladowcychrystusa@gmail.com, w którym osoby ubiegajace się o wstęp przedstawiłyby się pokrótce i napisały jaki jest ich cel we wzięciu udziału na forum oraz swoje małe przemyślenia o tym, jak wyobrażają sobie zadanie jakie powinno pełnić.

Będzie to dla nas rodzaj weryfikacji, ponieważ nie chcemy brać każdego jak leci, ale głównie chodzi nam o osoby mające większą wiedzę biblijną, którą mogłyby wesprzeć wspólne dyskusje.

Forum nie jest zborem, tylko miejscem dyskusji w tematach, w których ta wiedza jest potrzebna. Dla osób z mniejszym doświadczeniem jest nasza grupa na FB i tutaj można poruszać mniej zaawansowane kwestie.

Bardzo prosimy o zrozumienie i poszanowanie naszej koncepcji funkcjonowania forum.

Pozdrawiamy.” Obserwator

Napisze tak. Zachęcam do odwiedzania nowego forum w celu czytania postów nie tylko moich ale także innych byłych członków forum zbawienie, czyli m.in. Efraimity, Obserwatora, Liksara, Lotiona, Bushiego i innych braci i sióstr. Ja sam na tym forum będę pisał i prowadził badania, które posłużą mi za materiał dowodowy do nowych artykułów na moim blogu. Mój styl pracy zatem się nie zmieni. Gdyż na forum Henryka, podobnie wiele postów potem przemieniałem w moje artykuły, czy też moje artykuły poszerzałem o wnioski z postów moich czy innych osób oraz o komentarze na moim blogu.

Jak pisałem tutaj, nie jestem już członkiem forum zbawienie, a zatem tam można znaleźć jedynie nowe posty Henryka, BartkaBartosza (który komentuje też na moim blogu) czy Lusi. Więc jak coś, to obecnie nie mogąc pisać na forum Henryka nie mogę też przesyłać mu żadnych informacji. Jak ktoś zatem chce się skontaktować z Henrykiem drogą mailową. Kontakt między nami jest urwany gdyż nie zgadzamy się ze sobą w kilku kwestiach.

Wszystkim moim czytelnikom życzę błogosławieństw Boga Izraela !!!

 

16 uwag do wpisu “Nowe forum:”Naśladowcy Chrystusa”

   1. No właśnie, jako członkowie forum są przyjmowani wpierw członkowie grupy „Zjednoczony Lud Boży”, którzy na tej grupie wykazali się pisaniem ciekawych postów, wśród których są członkowie forum zbawienie.
    Nie chcemy dopuszczać dużej ilości osób aby potem one tworzyły czy pisały posty o niczym, w ten sposób robiąc t.z.w. „sztuczny tłok” zbędnych informacji.
    Wiem, że wielu ludzi się pali do pisania. Jednak moim zdaniem nic nie stoi na przeszkodzie aby jak ktoś chce pisać to niech stworzy własnego bloga i na nim pisz swoje przemyślenia.
    Komentujący u mnie i u innych bloger NathanieLysandeR ma duże dokonania i on mógłby bez problemu pisać na nowym forum. Jednak ponownie jego pasja poznawania prawdy i pokazywania jej sprawia, że sam mogę ja czy inni na forum podawać linki do jego artykułów czy po prostu wstawiać jego komentarze na nowym forum.
    Więc moja rada to najlepiej samemu zacząć pisać bloga na jakiś temat Biblijny czy inny temat.

    Polubienie

 1. Colargol

  Powiem tak, ja nie mam nic ciekawego od siebie do napisania. Ja mam problem ze swoim życiem, mam pytania, na które mam nadzieję Wy znacie odpowiedź, ja tak obeznany w Biblii nie jestem, myślałem, że ktoś jest mi w stanie pomóc. Jestem głąbem, nieukiem, leniem i debilem, ale chciałbym wiedzieć, na czym stoje, bo nie wiem, ile mam czasu. Jeśli jutro umrę, nic już nie będzie miało znaczenia, prawdopodobnie przegram życie, według 2 Księgi Ezdrasza. Nikt nikogo nie może zwieść, Biblia rozwiewa wszelkie wątpliwości, gdyby tak mogło być, Bóg już w ogrodzie Eden zakończyłby działalność szatana. Szatan jednak nikogo nie może zwieść, niesprawiedliwy byłby sąd nad kimś oszukanym.

  Polubienie

  1. Przecież możesz komentować także na blogu Obserwatora tutaj: https://obserwatorczasowkonca.wordpress.com/author/obserwatorczasowkonca/
   Liksara tutaj: https://liksar.wordpress.com
   Bushiego tutaj: https://arkabushiego.home.blog
   dobre blogi gdzie można komentować i zadawać pytania (jednak te strony promują też Pawła z Tarsu) proadzi Detektyw Prawdy tutaj: http://detektywprawdy.pl
   czy Miecz Ducha tutaj: http://mieczducha888.blogspot.com. Możesz zatem komentować i ewentualnie pokazać swoimi komentarzami Obserwatorowi, Liksarowi czy Bushiemu, że możesz być przyjęty do grupy facebookowej „Zjednoczony Lud Boży” czy na nowe forum. Ewentualnie u nich także możesz pytać w komentarzach.

   Polubienie

  2. Colargolu nie przejmują się też Henrykiem i jego bajeczkami o tym, że garstka zostanie zbawiona. Apokalipsa jasno mówi, że zostanie zbawiona Wielka Rzesza:
   „(9) Potem widziałem, a oto tłum wielki, którego nikt nie mógł zliczyć, z każdego narodu i ze wszystkich plemion, i ludów, i języków, którzy stali przed tronem i przed Barankiem, odzianych w szaty białe, z palmami w swych rękach.

   (10) I wołali głosem donośnym, mówiąc: Zbawienie jest u Boga naszego, który siedzi na tronie, i u Baranka.

   (11) A wszyscy aniołowie stali wokoło tronu i starców, i czterech postaci, i upadli przed tronem na twarze swoje, i oddali pokłon Bogu,

   (12) Mówiąc: Niech się stanie! Błogosławieństwo i chwała, i mądrość, i dziękczynienie, cześć, i moc, i siła Bogu naszemu na wieki wieków. Niech się stanie.

   (13) I odezwał się jeden ze starców, i rzekł do mnie: Któż to są ci przyodziani w szaty białe i skąd przyszli?

   (14) I rzekłem mu: Panie mój, ty wiesz. A on rzekł do mnie: To są ci, którzy przychodzą z wielkiego ucisku i wyprali szaty swoje, i wybielili je we krwi Baranka.

   (15) Dlatego są przed tronem Bożym i służą mu we dnie i w nocy w świątyni jego, a Ten, który siedzi na tronie, osłoni ich obecnością swoją.

   (16) Nie będą już łaknąć ani pragnąć, i nie padnie na nich słońce ani żaden upał,

   (17) Ponieważ Baranek, który jest pośród tronu, będzie ich pasł i prowadził do źródeł żywych wód; i otrze Bóg wszelką łzę z ich oczu.”Ap 7
   czy tutaj:
   „(9) I On rzekł do mnie: Prorokuj ku wiatrowi, synu człowieczy, i powiedz wiatrowi: Tak mówi Pan: Przyjdź z czterech stron świata i tchnij nad martwymi, a ożyją.

   (10) I prorokowałem, jak mi rozkazał, i dech życia wstąpił w nich i ożyli, i stanęli na nogach – rzesza bardzo wielka.

   (11) I rzekł Pan do mnie mówiąc: synu człowieczy, te kości – to cały dom Izraela i oni mówią: nasze kości stały się suche, nasza nadzieja przepadła, jesteśmy bardzo wyczerpani.

   (12) Dlatego prorokuj i powiedz im: Tak, mówi Pan: Oto Ja otworzę wasze groby i wyprowadzę was z waszych grobów i wprowadzę was do ziemi Izraela.

   (13) I poznacie, że Ja jestem Pan, gdy otworzę wasze groby i mogę wyprowadzić swój lud z ich grobów.

   (14) I włożę w was mojego Ducha, i będziecie żyli; i umieszczę was na waszej ziemi, i poznacie, że Ja jestem Pan, to powiedziałem i tego dokonam – mówi Pan.” Ezechiela 37
   Zobacz staraj się codziennie wypełniać nauki Isusa szczególnie z ewangelii Mateusza i Jana, czytaj je i zwalczaj codziennie swoje wady i grzechy i nie załamuj się.

   Każdy ma szanse na zbawienie bracie. A poglądy Henryka no cóż, to są poglądy człowieka a nie Boga. Sam Henryk udowadnia, że w kwestii Biblii się on myli wiele razy. Nie przejmuj się Henrykiem i zacznij walczyć codziennie ze swoimi słabościami.

   Pozdrawiam Siebie i życzę Ci wielu błogosławieństw Boga Izraela. Pamiętaj Isus został posłany do grzeszników czyli do nas aby nas zbawić. Skoro sam widzisz swoje wady i grzechy to wiesz nad czym masz pracować. Twoja codzienna praca nad nimi i wytrwała ciebie zmieni ponieważ prosisz o to Boga bracie 🙂

   Polubienie

 2. Colargol

  Ja mam teraz ogromne wyrzuty sumienia. Niedawno byłem na ślubie u brata, no i chcąc nie chcąc wszedłem do tego kościoła, nie chciałem nikogo urazić. Nie modliłem się, ale pamiętam że się chyba przeżegnałem i jak wszyscy klęczeli to ja też. Wtedy był to dla mnie pusty gest, ale teraz jak sobie o tym pomyśle, to nie wiem, jak Bóg mógł to odebrać. A co jeśli to klęczenie było przed kimś? Mam straszne wyrzuty sumienia, a może to był właśnie pokłon oddany zwierzęciu? Wiedziałem, że będą jakieś problemy gdy tam pójde, tylko o tym rozmyślałem, to było jak między młotem a kowadłem, albo sprawie przykrość bratu i nie pójde na ślub, albo pójde ale wtedy naraże się na grzech bałwochwalstwa. I tak i tak będzie źle, ani w lewo ani a prawo.

  Polubienie

 3. Colargol

  Tak, tylko że teraz niewiadomo komu wierzyć. Kto chce nas zwieść? To wręcz niemożliwe, że Henryk nagle stracił rozum, mimo takich odkryć, jakich dokonał. Nielogiczne. Druga sprawa, jeżeli kwestionuje się istnienie nasienia węża, równie dobrze można zakwestionować wszystkie inne rzeczy, bo przecież dowodów czarno na białym nie mamy. 10 Pokoleń Izraela to Słowianie, ale głębiej badając temat, kto poda dowód? A dodajmy do tego 2 Ezdrasza, gdzie mowa jest o tym, że Bóg Izraelowi nie da ziemi obiecanej, a da ją poganom, bo poganie uwierzą, a Izrael nie uwierzył w Boga gdy Go na pustyni widział. I jak tutaj być spokojnym?

  Polubienie

  1. Bardzo logiczne. Piotr został nazwany przez Isusa szatanem gdy zanegował plan Boga, czy wyparł się trzy razy Isusa. Tak samo każdy z nas może zostać zwiedziony….. a Henryk niestety popadł w pychę i arogancje, więc jego stan mnie nie dziwi.

   Polubienie

 4. Gość

  Corgol pamiętam jak moja babcia przekazywała mojej mamie taka prawda biblijna że w czasach końca ludzi prawdziwe wierzących będzie tylko garstka tyle co się schowa pod grusza .. Jaka jest prawda … W właściwym czasie tylko Pan Bóg nam wyjawi . Nam pozostaje tylko modlitwa i ufnosc w Panu Bogu .

  Polubione przez 1 osoba

 5. Colargol

  „2 Ezdrasza (38) A teraz ojcze patrz z dumą i oglądaj lud przychodzący od wschodu słońca,
  (39) Któremu dam księstwo Abrahama, Izaaka, Jakuba, Ozeasza, Amosa, Micheasza, Joelowa, Abdiasza, Jonasza,
  (40) Nahuma, Habakuka, Sofoniasza, Aggeusza, Zachariasza, Malachiasza, którego posłańcem (aniołem) Pańskim nazywano.”

  „2 Ezdrasza (10) Tak mówi Pan do Ezdrasza: „Powiedz ludowi memu, iż im dam im królestwo Jerozolimy, które miałem dać Izraelowi.
  (11) Także wezmę sobie chwalę ich, a dam innym wieczne przybytki, które były przygotowane dla Izraela.”

  Odniesie się ktoś do tego?

  Polubienie

 6. Colargol

  Jednak myliłem się w wielu sprawach, wiele z tego co napisałem żałuję. Czy mógłbym prosić administratora strony o usunięcie wszystkich moich komentarzy? Proszę.

  Polubienie

 7. Ziemianin

  Cytat z Apokalipsy, z listu do Kościoła w Filadelfii. „Oto Ja ci daję [ludzi] z synagogi szatana, spośród tych, którzy mówią o sobie, że są Żydami – a nie są nimi, lecz kłamią. Oto sprawię, iż przyjdą i padną na twarz do twych stóp, a poznają, że Ja cię umiłowałem.” Co jest dowodem na fałszywość teorii o pseudoludziach, którzy nie mogą być zbawieni.

  Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s